Twitter Circle kullanıma sunuldu! Nasıl kullanılır?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Son yıllarda kullanıcıların saklılık ve güvenliği konusunda çok daha fazla adım atmaya başlayan Twitter yalnızca makul bir kitleye yönelik ...

Son yıllarda kullanıcıların saklılık ve güvenliği konusunda çok daha fazla adım atmaya başlayan Twitter yalnızca makul bir kitleye yönelik paylaşımlar yapmaya müsaade vermiyordu. Yani profilinizdeki paylaşımlar herkes tarafından görülebiliyordu. Meğer ki, Facebook’ta yaptığınız bir paylaşımı kimin göreceği büsbütün sizin elinizde. Twitter Circle özelliği ile emsal bir yapıya geçiş yaptı.

Twitter Circle özelliği herkesin kullanımına açıldı!

Mayıs ayından bu yana test edilen Circle özelliği, Instagram’daki yakın arkadaşlarım özelliğine de benziyor desek yanlış olmaz. Belirlediğiniz listede yer almayan bireyler yaptığınız paylaşımları göremiyor. Şu anda herkesin kullanımına sunulan Circle ile listenize en fazla 150 kişi ekleyebiliyorsunuz.

Ancak ilerleyen periyotta bu sayının artma ihtimali yüksek. Bu özelliği kullanarak attığınız tweet’lerin yanında “Yalnızca Twitter Circle listesindeki kullanıcılar bu tweet’i görebilir” formunda bir bilgilendirme yer almakta. Böylelikle listenizdeki kullanıcı, ona özel olduğunu anlayabiliyor.

Circle özelliği nasıl kullanılır?

Bu özelliği kullanmak için tweet atmadan evvel sol üst kısımdaki “Herkes” seçeneğine tıklayarak Circle yahut Twitter Çevresi’ni seçmek, listeye yeni şahıslar eklemek ve o biçimde tweet göndermek yetelri.

Peki siz Circle özelliğini beğendiniz mi? Sizce gerekli bir özellik miydi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.