Asus katlanabilir dizüstü bilgisayarını duyurdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Katlanabilir ekranlar akıllı telefon pazarında artık kendisine sağlam bir yer edinirken dizüstü tarafında ise şimdi birinci adımlarını ...

Katlanabilir ekranlar akıllı telefon pazarında artık kendisine sağlam bir yer edinirken dizüstü tarafında ise şimdi birinci adımlarını atıyor. IFA 2022 fuarında Asus dünyanın birinci 17 inçlik katlanabilir dizüstü modelini duyurdu.

Asus Zenbook 17 Fold OLED özellikleri ve fiyatı

Asus Zenbook 17 Fold OLED katlanabilir dizüstü modeli Intel iştirakinde geliştirildi. 17.3 inçlik 2.5K dokunmatik OLED ekran katlandığı vakit iki adet 12.5 inçlik Full HD ekrana dönüşüyor. Menteşelerin 30 bin katlamaya kadar sağlam olduğu tabir ediliyor.

Asus ROG Rapture GT6 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

1 hf. evvel eklendi

Alıştığımız dizüstülerin tersine Fold modelinde fizikî bir klavye mevcut değil. Katlandığı vakit alt ekranda bir sanal klavye kullanabiliyorsunuz. Açıldığı vakit ise Bluetooth klavye ile işlerinize devam edebiliyorsunuz. Aygıt 1.5Kg yükünde iken klavye ile birlikte 1.8Kg oluyor.

Ekran 0.2ms reaksiyon müddeti ve 60Hz tazeleme suratı sunuyor. Ekran PANTONE canlı renk sertifikasına sahip. Ayrıyeten mavi ışık sertifikası ve Dolby Atmos takviyesi yer alıyor. ASUS ScreenXpert 3 ile verimli bir çok pencereli görünüm elde edilirken Mode Switcher da akıcı uygulama geçişi sağlıyor.

Intel Core i7-1250U işlemcisi ile tatmin edici grafikler de sunan dizüstünde 16GB RAM ve 1TB SSD yer alıyor. 5MP kamera yapay zeka gürültü engelleme özelliğine sahip. Entegre renk sensörü de ekranda imgelerin en yeterli hale gelmesini sağlıyor. Kızılötesi sensör ise kullanıcı hareketlerini takip edebiliyor. Intel görsel hissiyat yongası burada kıymetli bir takviye sunuyor.

İki adet USB Tip-C Thunderbolt 4 girişi olan aygıt MIL-STD-810H ile darbelere karşı da güçlü. Akıllı güçlendirici ile ses sistemi çok daha kaliteli ses düzeyine ulaşabiliyor. ASUS Zenbook 17 Fold OLED için 3500$ fiyat etiketi belirlenmiş ve satışlar yıl sonunda başlayacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.