Call of Duty’nin PlayStation için kaderi belli oldu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Microsoft’un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard teklifinde ikinci etaba geçildi. ABD, İngiltere ve AB üzere düzenleyici kurumların ...

Microsoft’un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard teklifinde ikinci etaba geçildi. ABD, İngiltere ve AB üzere düzenleyici kurumların onayı sonrasında muahedenin tamamlanması bekleniyor. Bugün Microsoft; Call of Duty, Overwatch ve Diablo‘nun Xbox Game Pass’e gelebileceğini söyledi. Ayrıyeten PlayStation sahiplerine de bir müjde verdi.

Call of Duty, Overwatch ve Diablo Game Pass’e eklenecek

Microsoft tarafından hazırlanan yeni bir blog yazısı, Activision Blizzard mutabakatının ayrıntılarını ele aldı. Microsoft Gaming’in CEO’su Phil Spencer, mutabakatın onaylanması halinde yeni Call of Duty oyunlarının PlayStation’a geleceğini garanti etti. Hatta oyunların Xbox ve PlayStation için birebir gün paylaşılacağı söyledi.

Phil Spencer’in bir öbür muştusu ise Xbox Game Pass abonelerini ilgilendiriyor. Mutabakatın tamamlanmasıyla birlikte Activision Blizzard’ın en büyük üretimleri Game Pass kataloğuna eklenecek. Bu oyunların esas Call of Duty, Overwatch ve Diablo olacağı belirtildi.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer yaptığı açıklamada, “Activision Blizzard’ın Overwatch, Diablo ve Call of Duty dahil olmak üzere çok sevilen oyun kitaplığını Game Pass’te kullanıma sunmayı ve bu oyun topluluklarını büyütmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Blog yazısında ayrıyeten 2014 yılında gerçekleşen Mojang satın alımı da ele alındı. Orjinal Minecraft ve devam oyunlarının öbür platformlarda oynanabilir olduğunu söyleyen Spencer, Call of Duty’nin PlayStation’da olacağını garanti etti.

Yine de, 68,7 milyar dolarlık muahede şimdi onaylanmış değil. Yani Call of Duty, Overwatch ve Diablo üretimlerinin Game Pass’e gelmeme üzere bir ihtimali bulunuyor. Fakat satın alma gerçekleşsin yahut gerçekleşmesin, PlayStation’da Call of Duty oynamaya devam edebileceksiniz.

Siz bu husus kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.