Dünyada ilk: LG, bükülebilen 42 inç OLED ekranını tanıttı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
IFA 2022 aktifliği, yeni teknolojilere mesken sahipliği yapmaya devam ediyor. LG, özellikleri ile dikkat çeken OLED Flex LX3 modelini ...

IFA 2022 aktifliği, yeni teknolojilere mesken sahipliği yapmaya devam ediyor. LG, özellikleri ile dikkat çeken OLED Flex LX3 modelini tanıttı. Hem düz hem de kavisli olarak kullanılabilen ekran, beklentileri ziyadesiyle karşılıyor.

Ekran teknolojileri konusunda öncü şirketler ortasında yer alan LG, IFA 2022’ye damgasını vurdu. Kendinden aydınlatmalı OLED teknolojisiyle karşımıza çıkan şirket, yüksek manzara kalitesiyle dikkat çekiyor.

42 inç LG OLED Flex LX3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Ekran özelleştirme konusunda yeni bir çağın başladığını belirten şirket, geliştirdikleri modelin 900R kavisli ekrana dönüştürülebildiğinin altını çizdi. Kullanıcılar, 20 farklı kavis düzeyinden birini seçerek ekranı ayarlayabilecek.

Katlanabilir 42 inç ekran, şahsileştirilmiş bir tecrübe sunabiliyor. Kullanıcılar, LX3’ün eğriliğini iki ön ayardan birine yahut 20 ayarın üzerinde yüzde 5’lik artışlarla manuel olarak değiştirebilir. LG OLED Flex’in ekranı, kullanıcıya hakikat yahut kullanıcıdan 10 derece uzağa eğilebiliyor.

Ekranın sınırsız kontrast, hakikat renklere (yüzde 100 renk doğruluğu doğrulandı) ve 0.1 milisaniye reaksiyon mühletine sahip olduğu belirtiliyor. 9. kuşak α (Alpha) işlemci ile tanıtılan aygıt, eşsiz manzara algoritmalarıyla destekleniyor.

Aygıtta bulunan üstün yansıma önleyici (SAR) kaplama, kullanıcıların ekrana odaklanabilmesi için görsel dikkat dağınıklığını azaltıyor. Bununla birlikte şirket, aygıtın yansıma ve titreşim konusunda sertifikalı olduğunu belirtiyor.

Oyuncular için de özellik ekleyen LG, ekranın 42, 32 yahut 27 inç olarak yazılım ile boyutlandırılabildiğini duyurdu. Yine boyutlandırma olarak isimlendirilen özellik, aygıtın Oyun Panosu menüsünden düzenlenebiliyor.

LG’nin LG OLED Flex için geliştirdiği Oyun Hekimi özelliği, belli oyun cinsleri için özelleştirilebilir ses ayarlarına sahiptir. Oyun sesi ayarları panelinde bir ekolayzır, AI Game Sound ve Dolby Atmos ayarları ve gelişmiş ses seçenekleri bulunuyor.

Tanıtılan modelde 2 adet Dolby Atmos sertifikalı 40W hoparlör bulunuyor. 4K çözünürlükte 120Hz ekran tazeleme suratına sahip olan monitör, HDMI 2.1 teknolojisine sahip.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.