Facebook, Instagram ve WhatsApp’a ücretli özellikler geliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Meta'nın reklam gelirleri ekonomik gerileme yüzünden daha az harcama yapılması ve Apple'ın iOS işletim sisteminde uyguladığı reklam izleme ...

Meta’nın reklam gelirleri ekonomik gerileme yüzünden daha az harcama yapılması ve Apple’ın iOS işletim sisteminde uyguladığı reklam izleme odaklı gizlilik politikası değişiklikleri nedeniyle ağır bir darbe aldı. Şirket durumu düzeltmek için yeni para kazanma yolları arıyor.

Norveçli Tesla sahipleri açlık grevine başlıyor

19 sa. evvel eklendi

Yayınlanan yeni bir rapora nazaran Meta kaybedilen reklam gelirlerini telafi etmek gayesiyle Facebook, Instagram ve WhatsApp platformlarına daha fazla ücretli özellik eklemeyi düşünüyor. Şirket uygulamalarında fiyatlı tecrübeler oluşturmak üzere bir grup görevlendirilecek.

“Yeni Para Kazanma Deneyimleri”

Yeni kısım Meta’nın her biri milyarlarca kullanıcıya sahip toplumsal uygulamalarında fiyatlı özellikler oluşturmaya yönelik birinci önemli teşebbüs olarak öne çıkıyor. New Monetization Experiences (Yeni Para Kazanma Deneyimleri) isimli küme daha evvel Meta’nın araştırma ekibinin başında bulunan Pratiti Raychoudhury tarafından yönetilecek.

Meta yöneticisi John Hegeman hususla ilgili yaptığı açıklamada “İnsanların para ödemeye istekli olacakları ve ödemekten heyecan duyacakları yeni tıp eserler, özellikler ve tecrübeler oluşturmak için fırsatlar gördüğümüzü düşünüyorum” dedi. Tecrübeli yönetici şirketin hala reklam işini büyütmeye kararlı olduğunu vurguladı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.