Facebook ve Instagram yeni ücretli özellikler kazanıyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Meta‘nın Facebook, Instagram ve WhatsApp’da yeni fiyatlı özellikler belirlemek ve oluşturmak için bir tertip grubu kurduğu belirtiliyor ...

Meta‘nın Facebook, Instagram ve WhatsApp’da yeni fiyatlı özellikler belirlemek ve oluşturmak için bir tertip grubu kurduğu belirtiliyor. Yeni departmanın, Meta’nın üçü de milyarlarca kullanıcıya sahip olan uygulamalarında fiyatlı özellikler oluşturmaya yönelik birinci önemli adımı olduğunu söyleyebiliriz.

Meta yeni özellikler ile karını artırma hedefinde

Meta, bu uygulamayı reklam gelirlerinde meydana gelen büyük düşüşün akabinde devreye sokma kararı aldı. New Monetization Experiences isimli departman, daha evvel Meta’nın araştırma başkanlığını yapan Pratiti Raychoudhury tarafından yönetilecek.

New Monetization Experiences kümesi lider yardımcısı John Hegeman, şirketin reklam işini büyütmeye kararlı olduğunu belirtiyor. Hegeman lakin kullanıcıların uygulamalarda reklamları kapatmak için ödeme yapması üzere bir durumun kelam konusu olmadığını lisana getirdi.

Meta, toplumsal medya uygulamalarında kullanıcıların ödemeye istekli olacağı ve ödemekten heyecan duyacağı yeni özellikler sunmayı planlıyor. Bu özellikler hakkında ise şimdi net bir bilgi verilmiş değil. Meta’nın gelirinin neredeyse tamamı reklamlardan geliyor. Şirket uygulamalarında hâli hazırda birkaç ücretli özellik sunuyor olsa da, bugüne kadar kullanıcıların fiyat ödemesini bir öncelik haline getirmemişti.

Meta, yeni özelliklerden kısa sürede büyük bir başarı beklemiyor. Lakin uzun vadede yeni fiyatlı özelliklerin Instagram, Facebook ve WhatsApp üzere platformlarda sıkça kullanılması öngörülüyor. Meta, 5 yıl içerisinde yeni fiyatlı özelliklerin çok daha farklı bir noktaya geleceğine inanıyor.

Meta, şu anda Facebook, WhatsApp ve Instagram‘da kimi fiyatlı içerikler sunuyor. Facebook’ta sanal yıldız sistemini sunan Meta, WhatsApp üzerinden müşterilerine bildiri gönderen şirketlerden de makul bir fiyat alıyor. Şirket birebir vakitte Instagram’da özel içerikler için abonelik fiyatı planını ortaya koydu.

Meta yeni fiyatlı içerikleri konusunda yalnız değil. TikTok, Twitter, Snapchat ve Telegram üzere uygulamalarda da emsal sistemler sunulmaya başlıyor. Pekala siz Instagram, Facebook ve WhatsApp’ta sunulacak ücretli özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.