Giyilebilir ekran Lenovo Glasses T1 tanıtıldı! İşte özellikleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Birçok firma üzere Lenovo da IFA 2022 fuarında yeni teknolojilerini kullanıcıların beğenisine sundu. Bilgisayar ve telefonlar için ikinci ...

Birçok firma üzere Lenovo da IFA 2022 fuarında yeni teknolojilerini kullanıcıların beğenisine sundu. Bilgisayar ve telefonlar için ikinci ekran olarak kullanılabilecek Lenovo Glasses T1 tanıtıldı. İşte Lenovo Glasses T1 özellikleri…

Meta, HTC ve Google başta olmak üzere birçok firma AR/VR teknolojileri için çalışmalarını hızlandırdı. Bununla birlikte Lenovo, geçtiğimiz yıl Qualcomm teknolojisi kullanarak ürettiği ThinkReality A3 AR gözlüğü tanıttı.

Lenovo Glasses T1 özellikleri

Telefon ve bilgisayarlar için ikinci ekran olarak kullanılabilen model, TCL tarafından üretilen NXTWear G modeline benzerliğiyle dikkat çekiyor. Type-C teması ile çalışan Lenovo Glasses T1 modelinin Windows, macOS, Android ve iOS uyumlu olduğu belirtiliyor.

Şirket, iPhone ile kullanılabilmesi için Lightning girişine sahip kablonun da kutudan çıkacağını açıkladı. Aygıtta sağ ve sol göz için iki farklı ekran olduğunu belirten şirket, ekranların 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olduğunu duyurdu.

Ekranlar için yüksek kontrastlı Micro-OLED panel kullanıldı. Dahili hoparlör ile tanıtılan aygıt, TUV düşük mavi ışık sertifikasına sahip.

Lenovo ThinkReality gözlüklere benzeyen Glasses T1, ayarlanabilir burun köprüsüne sahip. Şirket, gözlük kullanan bireyler için de çalışma yaptığını belirtti. Kullanıcılar, ekranda yer alan çerçeveye numaralı gözlük camlarını yerleştirebilecek.

Lenovo, Glasses T1 modelini 2022 yılının sonunda Çin pazarında satışa sunacağını açıkladı. Fiyat etiketi şimdi aşikâr olmayan model, 2023 yılında dünya genelinde kullanıcılara sunulacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.