Google, Eylül ayı güncellemelerini paylaştı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, bu yılın başından itibaren aylık Google Play sistem güncellemelerinin detaylı değişiklik günlüklerini yayınlamaya başladı ...

Google, bu yılın başından itibaren aylık Google Play sistem güncellemelerinin detaylı değişiklik günlüklerini yayınlamaya başladı. Değişiklik günlüğü, şirketin tam bir işletim sistemi güncellemesi yayınlamadan mevcut Android cihazlarına eklediği yeni özelliklerin ve geliştirmelerin evvelce öğrenilmesine imkan sağlıyor.

Google Kids Space değerli yeniliklere sahne oluyor

Eylül daha yeni başladı ve şirket, bu ayki güncellemenin bir kesimi olarak kullanıma sunulan kimi yeni özellikleri ve geliştirmeleri ayrıntılı olarak açıkladı. Eylül 2022 Google Play sistem güncellemesinde şirket, özellike Google Kids Space‘e yönelmiş üzere görünüyor.

Eylül sistem güncellemesi ile birlikte artık Google Kids Space‘de önerilen uygulamalar gizlenebilecek. Ek olarak, artık Google Kids Space, Android tablette ikincil bir kullanıcı hesabına yüklenebilecek. Böylelikle müşterilerin Android’in çoklu kullanıcı desteğinden daha güzel yararlanması hedefleniyor.

Bunların yanı sıra Google; Android Auto, Android TV, Wear OS ve Android genelinde hesap senkronizasyonu ve hesap kurtarma konusunda da iyileştirmeler olduğunu belirtiyor. Bu iyileştirmeler, 1 Eylül’den itibaren kullanıma sunulan Google Play hizmetleri v35.22‘nin bir modülü olarak kullanıma sunulacak.

Google, Play sistem güncelleme değişiklik günlüğünü yapılan yeni değişiklikler ile birlikte ay boyunca birkaç sefer güncelliyor. Bu nedenle, mağazada gelebilecek daha fazla değişiklik olabilir. Yapılacak yenilikleri evvelce takip edebilmek için bu listeyi takip edebilirsiniz.

Android telefonunuzda yüklü olan Google Play sistem sürümünü Ayarlar > Güvenlik > Google Play sistem güncellemesi üzerinden denetimini sağlayabilirsiniz. Fakat bu güncellemeler kullanıcılar ortasında sırayla sunulduğu için şimdi bu yenilikleri almamış olma bahtınız yüksek.

Google ilerleyen günlerde yeni güncellemeler de yayınlayabilir. Liste ay içerisinde birkaç defa güncellenecektir. Pekala siz Google ve güncelleme sistemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.