Instagram takip etmeyenleri bulma (programsız)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Instagram’da takipçi sayısına değer vermeyen kullanıcılar olduğu üzere muhakkak aralıklarla takipçilerinin eksilip eksilmediğini denetim eden ...

Instagram’da takipçi sayısına değer vermeyen kullanıcılar olduğu üzere muhakkak aralıklarla takipçilerinin eksilip eksilmediğini denetim eden kullanıcılar da var. O denli ki, Instagram’da beni takip etmeyenleri nasıl görebilirim? 2022’de de en çok gelen sorulardan. Instagram takip etmeyenleri bulma programsız yolu mevcut.

Instagram, her yeni takipçide size bildirim gönderse de, profilinizi denetim etmediğiniz sürece birinin sizi takip etmeyi bırakıp bırakmadığını bilemezsiniz. Zımnilik siyaseti nedeniyle, Instagram’da takibi bırakanlar kullanıcı tarafından direkt görülemiyor fakat size yardımcı olabilecek birkaç tahlil var.

Instagram takipten çıkanlar ve takip etmeyenler için direkt bir liste sunmasa da, takibi bırakanlar iki farklı yolla öğrenilebiliyor. Android ve iOS platformu için geliştirilmiş birkaç uygulama mevcut lakin az sayıda takipçiye sahipseniz uygulama kullanmanıza gerek yok. Bu rehber yazıda hem uygulama ile hem de uygulamasız (programsız) Instagram’da takip etmeyenleri bulma yolunu göstereceğiz.

Instagram kapalı hesap görme tekniği

1 hf. evvel eklendi

Instagram takip etmeyenleri bulma

Bu sistem, çok sayıda takipçisi olmayan Instagram hesapları için uygun bir seçenek. Binlerce takipçiniz varsa tüm takipçiler listenizi gözden geçirmeniz uzun vakit alacaktır. Takip ettiğiniz hesapların sayısıyla sizi takip eden hesapların sayısı ortasında büyük fark varsa, bunun için yapılmış uygulamaları kulanmak daha makul olacaktır. Takipçiler ve Takip Edilenler listenizi karşılaştırarak sizi takipten çıkanları denetim edebilirsiniz. Instagram takip etmeyenler nasıl bulunur programsız? adım adım görelim:

Instagram bilgileri indirme

 1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 2. Ayarlar menüsünü açın ve Hareketlerin’e dokunun.
 3. Bilgilerini indir’e dokunun.
 4. E-posta adresinizi girin ve “İndirme talep et”e dokunun.
 5. Instagram’dan gelen e-postada “Bilgileri indir”e tıklayın.
 6. Instagram kullanıcı ismi ve şifrenizi girin ve indir butonuna tıklayın.

Instagram takibi bırakanlar görme

 1. Zip belgesini açın ve followers_and_following klasörüne girin.
 2. followers.html ve following.html belgelerini web tarayıcınızda açın.
 3. http://www.listdiff.com/ sitesini açın.
 4. Takipçiler listesini kopyalayıp List A kısmına yapıştırın.
 5. Takip Edilenler listesini kopyalayıp List B kısmına yapıştırın.
 6. Compare Lists’e tıklayın.
 7. A only, sizi takip edenler; AB, sizi takip eden ve takip ettiğiniz bireyler; B only, sizi takip etmeyenler
 8. Sıralama ölçütlerinden Sort A – Z seçimini yapıp tekrar Compare Lists’e tıklayın.
 9. Instagram’da sizi takip etmeyenleri görmek için, B only kısmına bakın.

Instagram takibi bırakanlar uygulama önerileri

Instagram takip etmeyenleri bulma programsız yolu, çok takipçili hesaplarda tesirli değil. Bunun için, üçüncü parti uygulamaları kullanmanın mantıklı olduğunu düşünebilirsiniz. Sizinle tıpkı fikirde olan milyonlarca kullanıcı var ve çoğunlukla Instagram takip etmeyenler hangi program? sorusunu soruyorlar.

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

2 hf. evvel eklendi

Instagram takipten çıkanları görme imkanı sağlayan tüm bu uygulamalar, indirdiğiniz andan itibaren toplanan dataları gösterir. Uygulamayı yüklemeden evvel kaybettiğiniz takipçilerin hiçbirini göremezsiniz. Bu uygulamalar, ayrıyeten Instagram tarafından onaylanmamıştır, bu da hesap güvenliğinizin risk altında olabileceği manasına gelir. Ayrıyeten Instagram, rastgele bir ikaz yapmadan API’sini ve kurallarını değiştirebildiğinden uygulama artık çalışmayabilir. Unfollowgram ve FollowMeter‘ı buna örnek gösterebiliriz.

Instagram takipçi takip uygulamasını indirdikten sonra, uygulama üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmanız ve Instagram’la ilgili bilgilerinize erişmesine müsaade vermeniz gerekir. Bu çeşit uygulamalar, sadece sizi takip etmeyi bırakanları değil, profil aktifliğinizi de takip eder. Instagram geri takip etmeyenler, engelleyenler vb. bilgiler de sağlarlar. Instagram kim takip etmiyor programı fiyatsız indirilebiliyor mu? Evet ancak, tüm özellikleri kullanabilmek için uygulama içi satın alım yapmanız, premium sürüme yükseltmeniz gerekiyor.

Hem Android Google Play Store’da hem de App Store’da “Instagram takibi bırakanlar uygulama” olarak arattığımızda çok sayıda seçeneğe rastladık lakin bu uygulamaları teklif olarak sunmak istemedik. Zira, daha evvel de belirttiğimiz üzere bu tıp uygulamaları kullanabilmek için Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor ve giriş yaptığınız anda hesabınız ele geçiriliyor, hesabınıza tekrar erişmek için efor sarf etmeniz gerekiyor. Ayrıyeten fiyatsız olarak gözüken bu uygulamalar, asıl fonksiyonunu fiyatlı sürümde yerine getiriyor; yani abone olmadan tam olarak kullanamıyorsunuz. Hem paranızı hem de hesabınızı kaptırmamak için yüklemekten kaçının.

Instagram hesap kurtarma nasıl yapılır?

2 hf. evvel eklendi

Bu rehber yazıda, Instagram takip etmeyenleri bulma programsız nasıl oluyor? anlatmaya çalıştık. Instagram takibi bırakanlar vb. ismi taşıyan uygulamalara itibar etmemeniz konusunda tekrar tekrar uyarıyoruz. Apple, App Store’da bu cins uygulamaları tespit ettiğinde esasen kaldırıyor lakin Android tarafında APK olarak yüklenebiliyor. “Instagram takipten çıkanları görme” altında listelenen uygulamaları, programları lütfen kullanmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.