iPhone 14 Pro’nun ekran deliği gizlilik uyarısı işlevi görecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
iPhone 14 serisinin tanıtılacağı Apple aktifliğine sayılı günler kaldı. iPhone 14 özellikleri hakkında sızıntıların arkası ardı kesilmiyor ...

iPhone 14 serisinin tanıtılacağı Apple aktifliğine sayılı günler kaldı. iPhone 14 özellikleri hakkında sızıntıların arkası ardı kesilmiyor. Yeni paylaşılan ekran imgesi, iPhone 14 Pro’nun delikli ekranına ait. iPhone’un kapatılmak istenen özelliği, iPhone 14 Pro’nun ekran deliğine taşınıyor.

iPhone 14 Pro Max nasıl olacak? Özellikler & fiyat & çıkış tarihi

2 gün evvel eklendi

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelinde çentikli ekran tasarımı yerine Face ID için TrueDepth kamera sistemi donanımını barındıran hap halinde ve delikli ekran tasarımı göreceğiz.

Turuncu ve yeşil nokta, ekran deliğine taşınıyor

Apple, yazılım sayesinde iPhone 14 Pro’nun ekran deliğinde bütünlüğü sağlayacak fakat daha değerlisi, ekran deliği gizlilik bildirimi için kullanılacak. Bir uygulama kamera yahut mikrofonu kullandığında, ekran deliğinde renkli noktalar belirecek. Mevcut iPhone’larda kamera kullanımını simgeleyen yeşil nokta ve mikrofon kullanımını simgeleyen turuncu nokta, durum çubuğunda yer alıyor. iPhone 14 Pro serisi ile bu göstergeler ekran deliğine taşınıyor.

Gizlilik göstergeleri devreye girmediğinde, iPhone 14 Pro’larda iki delik ortasındaki boşluk tek bir delik üzere görünecek formda karartılacak. iPhone 14 modelleri, standart çentik kullanacağından farklı bir tecrübe yaşatmayacak.

Kullanıcılar, yeşil ve turuncu noktalara dokunarak iPhone’un donanımını hangi uygulamaların kullandığına ait daha fazla bilgi alabilecek. Şu anda bu bilgiler Kontrol Merkezi’nden görülebiliyor; kamera, mikrofon ve pozisyonu kullanan uygulamalar listeleniyor.

Kamera uygulaması yenileniyor

Apple, Kamera uygulamasını da yine tasarlıyor. Paylaşılan yeni ekran manzaralarından, denetimlerin birçoklarının ekranın üst kısmına taşındığı fark ediliyor. Flaş ve Live Photo butonu üzere denetimler artık durum çubuğunda konumlandırılırken, daha ayrıntılı fotoğraf ve görüntü ayarları direkt ekran deliğinin altında yer alacak. Kamera önizlemesi daha büyük bir görünüme kavuşacak.

iPhone 14 Pro ekran deliği için yapılan bu optimizasyonlar, Apple’ın test ettiği ve şu anda uygulamayı planladığı optimizasyonlar. Donanım özelliklerinden fazla yazılım özellikleri oldukları göz önüne alındığında testlerin akabinde büsbütün değiştirilebilir yahut uygulamaya geçirilmeyebilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.