LG esnek monitör modelini duyurdu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Katlanabilir esnek ekranlar yüklü olarak akıllı telefon pazarında ve nadiren de dizüstü pazarında karşımıza çıkıyor. Monitör pazarında ise ...

Katlanabilir esnek ekranlar yüklü olarak akıllı telefon pazarında ve nadiren de dizüstü pazarında karşımıza çıkıyor. Monitör pazarında ise esnek ekran tarifine farklı bir yaklaşım olduğunu görüyoruz.

LG OLED Flex nedir?

IFA 2022 fuarında tanıtılan LG OLED Flex esnek monitör modeli düz dizayndan 900R kavis olarak dizayna kadar bir esneme hissesine sahip. Aslında katlanabilir kavramı taşınabilir sistemlere daha uygun olduğu için LG’nin burada iki modlu bir tasarım benimsediğini söyleyebiliriz.

LG Ultra PC tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

1 hf. evvel eklendi

42 inçlik OLED ekrana sahip olan monitör böylelikle iş çeşidine nazaran kavis oranını ayarlayabiliyor. Toplamda 20 farklı kavis oranı ile özelleştirme epey yüksek. Otomatik olarak 2 mod, manuel olarak 20 mod olduğunu belirtmek gerek. Ekran yüzde 100 renk hassasiyet sertifikasına sahipken 0.1ms reaksiyon mühleti sunuyor.

? (Alpha) 9 Gen 5 yapay zekâ yongası sahneye nazaran algoritmalar çalıştırırken en âlâ manzara kalitesini amaçlıyor. Stand ile ekran aşağı üst da ayarlanabiliyor. RPG, RTS yahut FPS oyunlara nazaran ekrandaki pencere boyutu değiştirilebiliyor.

120hz tazeleme suratı, Dolby Atmos, AI Game Sound, HDMI 2.1, 2 adet 40W hoparlör, VRR, ALLM düşük gecikme modu, G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium şeklinde pek çok özellik mevcut. LG OLED Flex LX3 için şimdi bir fiyat açıklanmadı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.