Quantic Dream Çin yolcusu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Oyun dünyasında öne çıkan isimler genelde ABD kaynaklı üzere görünse de Çinli Tencent yaptığı art plan yatırımları ile en büyük yarar ...

Oyun dünyasında öne çıkan isimler genelde ABD kaynaklı üzere görünse de Çinli Tencent yaptığı art plan yatırımları ile en büyük yarar sağlayan firmalardan birisi haline gelmişti. Çinli markaların oyun dünyasındaki atakları devam ediyor.

Quantic Dream’den beklenen haber

Fahrenheit, Detroit: Become Human ve Beyond: Two Souls üzere ses getiren üretimlerin geliştiricisi Fransız Quantic Dream, uzun müddettir iş birliği içerisinde olduğu Çinli dev NetEase tarafından satın alındı. NetEase hali hazırda küçük hissedar durumundaydı.

Dragalia Lost oynayanların dikkatine!

1 gün evvel eklendi

Star Wars: Eclipse yapımı üzerinde çalışan Quantic Dreams, zati çok düzgün tanıdıkları NetEase stüdyosu çatısı altına girmenin sonraki 25 yıl için çok kıymetli bir adım olduğunu belirtiyor. NetEase sonraki projeleri daha da ileri götürmeyi amaçlıyor.

Sony ve Microsoft’un son periyotta oyun dünyasında adeta bir satın alma yarışına girmesine Çin seyirci kalmayacak üzere görünüyor. Bungie firmasına 100 milyon dolar yatırım yapan NetEase ayrıyeten Behaviour Interactive stüdyosuna da yatırım yapmıştı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.