Samsung, ilk QD-OLED oyuncu monitörü olan Odyssey OLED G8’i tanıttı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung’un QD-OLED panellerini kullanan birinci oyuncu monitörü temelinde Alienware’den yılın birinci devirlerinde gelmişti. Öte yandan ...

Samsung’un QD-OLED panellerini kullanan birinci oyuncu monitörü temelinde Alienware’den yılın birinci devirlerinde gelmişti. Öte yandan Samsung ise CES 2022 etkinliğinde QD-OLED panellerini tanıtmış ve yeni panellerinin ilerleyen periyotlarda birden fazla monitörde yer alacağını duyurmuştu. Artık ise Samsung, duyurusunu gerçekleştirdiği Odyssey OLED G8 oyuncu monitörüyle birlikte bu panelleri üst düzey eserlerine entegre ediyor.

Samsung Odyssey OLED G8 özellikleri

Samsung’un premium odaklı Odyssey serisine eklenen yeni monitör G85SB model numarasıyla birlikte gelecek ve IFA 2022’de tanıtılacak. Odyssey OLED G8 beraberinde 34 inç boyutunda QD-OLED panel ile birlikte geliyor. Çözünürlük tarafında 3440 x 1440 piksel sunan monitör, 21:9 en uzunluk oranında 1800R kavisli bir yapı sergileyecek. DCI-P3 renk gamının yüzde 99,3’ünü kapsayacak olan model 0,1 ms tepki müddeti ve 175 Hz ekran yenile suratı üzere özellikleriyle ön plana çıkacak.

Tasarım tarafındaysa premium özellikler bizleri karşılıyor. Odyssey OLED G8’in çerçevesi ve standı metal malzemeden oluşmakta. Lakin bu stant yalnızca yükseklik ve ekran eğimini ayarlamak için kullanılabiliyor, ekranı döndürme üzere seçenekler sunmuyor. Bununla birlikte monitörün görsellerinden de görüleceği üzere aygıtın ardında geniş bir RGB aydınlatma yer alıyor. Bu aydınlatma görselliği artırsa da VESA dayanağının yer almamasına neden olmakta. Münasebetiyle kullanılabilirlik için VESA dayanağının olmaması kıymetli bir kayıp.

Samsung Odyssey OLED G8 çıkış tarihi

Bununla birlikte garip bir formda Odyssey OLED G8, sahip olduğu HDMI 2.1 ve DisplayPort 1.4 ilişkilerini Micro ve Mini formatında monitör üzerinde pozisyonlandırmış. Kutu içeriğinden adaptör bulunup bulunmayacağı belirsizliğini korurken Samsung’un Gaming Hub ve Smart Platform özelliklerinin monitörde yerleşik olarak yer aldığını belirtelim. Odyssey OLED G8 G85SB, yıl sonunda evvel satışa çıkmayacak. Ayrıyeten Samsung şimdilik bir fiyat bilgisi de paylaşmadı ama emsal özellikler sunan Alienware AW3423DW, 1.300 Dolar fiyat ile piyasaya çıkmıştı. Hasebiyle yakın bir fiyatlandırma bekleyebiliriz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.