Twitter nihayet beklenen “Düzenle” özelliğini getiriyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Twitter, kullanıcılar tarafından çok fazla talep edilen “Düzenle” özelliğini test ettiğini resmen duyurdu. Yıllardır beklenen olan özellik ...

Twitter, kullanıcılar tarafından çok fazla talep edilen “Düzenle” özelliğini test ettiğini resmen duyurdu. Yıllardır beklenen olan özellik en sonunda test sürecine girmiş durumda lakin gelen bilgilere nazaran bu özellik için para ödemek gerekebilir.

Twitter’ın paylaştığı bir blog gönderisinde ayrıntılarına yer verilen Tweet Düzenle özelliği sayesinde yayınladığını rastgele bir tweet’i 30 dakika içerisinden birkaç kere düzenlemeniz mümkün kılınıyor. Düzenlenmiş tweet’lerde en son ne vakit düzenlendiğine dair bir vakit damgası yer alacak. Münasebetiyle bu sayede okuyucular ve takipçiler ilgili tweet’in değiştirildiğini anlayabilecek.

Kötüye kullanım telaşı bulunuyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp’a fiyatlı özellikler geliyor

12 sa. evvel eklendi

Twitter her ne kadar Facebook, Instagram yahut TikTok kadar büyük bir toplumsal medya platformu olmasa da tesir derecesi manasında yapısı ve kullanımı itibariyle başkalarından daha güçlü. Münasebetiyle Tweet Düzenle özelliği kimi makus sonuçlar doğurabilir. Twitter’da bu kaygıyı taşıyor olmalı ki, bu özelliğin şimdilik dar bir kesim tarafından test edileceğinin altı çiziliyor. Buradan elde edilen bilgilere nazaran bir ilerleme kaydedilecek.

Tweet Düzenle özelliği fiyatlı olacak

İlk dahili testlerin tamamlanmasının akabinde Tweet Düzenle özelliği bu ay içerisinde kimi Twitter Blue abonelerinin kullanımına açılacak. Farklı özelliklere özel erişim sunan aylık abonelik sistemi olan Twitter Blue, yakın vakitte aylık 3 dolardan 5 dolara zamlanmıştı. Münasebetiyle bu özelliği kullanmak için bir Blue aboneliğinizin olması gerekecek. Öte yandan Twitter, olağan kullanıcılara bu özelliği sunup sunmayacağı konusunda ise rastgele bir bilgi vermedi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.