Twitter’dan beklenen “Tweet düzenleme” hamlesi geldi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Twitter, son yıllarda üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarına daha ...

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından birisi olan Twitter, son yıllarda üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarına daha uygun hizmet vermeyi planlıyor. Bu emelle yola çıkan şirket, kullanıcılarının çok beklediği bir özelliği daha test ediyor.

Twitter, fiyatlı abonelik hizmeti için düzenleme düğmesini test ediyor

Sosyal medya platformu Twitter, birçok şahsa nazaran bağlantının ve bilgi transferinin en süratli yapıldığı arenalardan birisi. Hal bu türlü olunca yazılan bir yanlış söz ya da harf, kaos ortamına taban hazırlayabiliyor. Şirket, bunun önüne geçmek için “Tweet düzenleme düğmesi” özelliğini test ediyor.

Tweet düzenleme düğmesi, atılan tweet’lerin tekrar güncellenmesinin önünü açıyor. Fakat makul bir hududu var. Şirket, düzenleme yapmak için yalnızca 30 dakika tanıyor. Sonrasında düzenleme düğmesi iptal oluyor. Ayrıyeten bu müddet içinde en fazla beş düzenleme yapma hakkı tanınıyor.

Şirket, bu özelliğini birinci olarak fiyatlı abonelik hizmeti Twitter Blue’ya getirecek. Daha sonrasında fiyatsız aboneliklere geleceği belirtilse de şirketten bu türlü bir açıklama yapılmadı. Test süreci, açıklanmayan bir ülkede denenmeye başlayacak. Twitter, özelliği şu tabirlerle duyurdu.

Düzenlenmiş bir Tweet görürseniz, bunun nedeni düzenleme düğmesini test etmemizdir. Bunu deniyoruz ve âlâ olacak.

Twitter, yeniliklerle ismini duyurmaya çalışsa da son periyotta Elon Musk ile girdiği satın alma ve akabinde dava süreciyle gündem oldu. Şirket, Elon Musk’ın şirketi güç duruma düşürdüğünü belirterek dava açmıştı. Fakat mühlet.te ibre bir Musk’a bir Twitter’a yöneliyor. Görünen o ki şirket, uzun bir mühlet bu bahisle anılmaya devam edecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.