Lenovo, AR gözlüğünü tanıttı: Kişiye özel büyük ekran

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Lenovo, sanal gerçeklik gözlüğünün akabinde artırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Lenovo’nun AR gözlüğü, Apple’ın tüm aygıtlarıyla ...

Lenovo, sanal gerçeklik gözlüğünün akabinde artırılmış gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Lenovo’nun AR gözlüğü, Apple’ın tüm aygıtlarıyla uyumlu ve Apple’ın merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğüne nazaran çok daha uygun fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Normal gözlükten farksız tasarım

Lenovo Glasses T1, ihtilal niteliğinde olmayan, çok kolay bir dizayna sahip. Özel camları olan siyah gözlük olarak düşünebilirsiniz. Lenovo, öbür  bir aygıta bağlıyken çalıştığından eseri ferdî taşınabilir ekran tahlili olarak tanımlıyor. Artırılmış gerçeklik gözlüğünün donanımsal olarak da etkileyici bir yanı yok. Her biri 60Hz kare hızında full HD içerikleri görüntüleyebilen 1080p çözünürlüklü iki adet micro OLED panele sahip. Göz sıhhatini korumak için düşük mavi ışık ve titreşim azaltma mevcut.

İşlemcisi yok

Lenovo Glasses T1’in birinci prototipini deneyimleme bahtı bulan bireyler, parlaklık düzeyinin makûl seviyede, renklerin canlı, arayüz ve metinlerin gereğince net olduğu kanısında. Gözlükte yerleşik işlemci bulunmuyor. Bu nedenle gözlüğün akıllı telefona, tablete yahut bilgisayara bağlı olması gerekiyor. USB-C kablosuyla aygıtlara bağlanabiliyor. Lenovo, iPhone kullanıcıları için adaptör olacağını da söylüyor.

Fiyatı açıklanmadı

Lenovo’nun yeni gözlükleri bu yılın sonlarına hakikat Çin’de, 2023’te aşikâr pazarlarda satışa sunulacak. Lenovo, fiyatlandırma konusunda ayrıntı vermedi lakin fiyatının 500 dolar altında olması bekleniyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.