Meta, VR başlıklar için Qualcomm ile iş birliği yaptı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Meta, metaverse dalı odaklı yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Meta yeni geliştireceği VR ve AR aygıtlarda Qualcomm’un Meta için ...

Meta, metaverse dalı odaklı yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Meta yeni geliştireceği VR ve AR aygıtlarda Qualcomm’un Meta için özelleştirilmiş Snapdragon XR yonga setini kullanacağını açıkladı. 

Son periyotta metaverse ile ilgili çalışmalar süratle artmaya başladı. Bununla birlikte yeni metaverse platformları oluşturarak metaverse’ün tanınan olmasında tesirli olan Meta, Qualcomm tarafından Meta için özelleştirilmiş Snapdragon XR çipini kullanacak. Yaklaşık iki sene evvel piyasaya sürülen Meta Quest 2’de Snapdragon XR2 yonga seti kullanılmıştı.

Meta’nın yeni sanal gerçeklik gözlüğü, Ekim ayında tanıtılacak

5 gün evvel eklendi

Qualcomm CEO’su Cristiano Amon’un Berlin’de gerçekleşen IFA konferansında yaptığı açılış konuşmasında kelam konusu iş birliği duyuruldu. Amon hususla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Meta ile iştirak kurarak, önümüzdeki yıllarda milyarlarca insan için bilişimin geleceğini kökten değiştirmek için dünyanın iki metaverse önderini bir ortaya getiriyoruz. XR’deki ortak liderliğimizi geliştiren bu muahede, şirketlerimizin çalışma, oynama, öğrenme, oluşturma ve ilişki kurma halimizi büsbütün gerçekleştirilmiş bir metaverse’e dönüştürmek için sınıfının en düzgünü aygıtlar ve tecrübeler sunmalarına imkan tanıyacak”

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.