Microsoft Office 365’e büyük zam!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Microsoft 365; Office, Teams ve Outlook üzere tanınan uygulamaları içerisinde barındırıyor. Bu uygulamalar özellike iş dünyası ve ...

Microsoft 365; Office, Teams ve Outlook üzere tanınan uygulamaları içerisinde barındırıyor. Bu uygulamalar özellike iş dünyası ve öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmakta. Neredeyse hepimiz için vazgeçilmez hâle gelen bu uygulamalar da son gelişmeler ile birlikte zamlandı.

Microsoft Office 365’in artırımlı Türkiye fiyatı belirli oldu

Microsoft geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile bu uygulamalara yaklaşık yüzde 20 oranında artırım yapacağını açıklamıştı. Artık ise Microsoft Office 365‘in artırımlı Türkiye fiyatı muhakkak oldu. Yapılan artırımın akabinde Microsoft 365 Office’nin yıllık fiyatı 1.299,99 TL olarak açıklandı.

Microsoft yaklaşık 10 yılın ardından birinci sefer Office uygulamalarına artırım yapmış oldu. Daha evvel yıllık 949,99 TL olan yıllık abonelik fiyatı böylelikle yaklaşık yüzde 37 artmış durumda. Yapılan 350 TL’lik artırımın Microsoft 365 üyeliklerini nasıl etkileyeceği merak konusu.

Microsoft yaptığı açıklama ile artırımlı abonelik fiyatlarının 13 Eylül‘den itibaren geçerli olacağını belirtti. Öbür yandan Microsoft 365 Office üniversite öğrencileri için ise fiyatsız sunulmaya devam ediyor. Microsoft tarafından kullanıcılara gönderilen mailde ise şu tabirler kullanılıyor:

3.09.2022 prestijiyle, MICROSOFT 365 PERSONAL için TRY 949,99 olan abonelik fiyatı, değişen pazar şartlarını yansıtacak formda TRY 1,299.99 olarak değiştirilecek. 13.09.2022’den sonra yapacağınız planlanmış ödemeniz öncesinde aboneliğinizi iptal etmediğiniz takdirde bu fiyat üzerinden ücretlendirilirsiniz. Hesabınızda değişiklik yapmak yahut aboneliğinizi iptal etmek için hesap sayfanızda oturum açın, Hizmetler ve abonelikler kısmını ziyaret edip Ödeme ve faturalandırmayı seçin.

Microsoft 365 şirketinin lider yardımcısı Jared Spataro ise bu paketin kullanıma sunulmasından bu yana 24 farklı uygulama eklendiğini lisana getirdi. Bu fiyat artışının sunulan hizmet pahasındaki artışın bir yansıması olduğunu belirten Spataro, zam oranının olağan olduğunu kelamlarına ekledi.

Zamlar artık hayatımızın bir modülü hâline gelmiş durumda. Pekala siz Microsoft 365 Office abonelik ücretine gelen artırımlar hakında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.