Nokia yeni tabletini ve telefonlarını tanıttı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bir vakitlerin efsanesi Nokia, HMD Global altında varlığını sürdürmeye devam ediyor. Firma, amiral gemi telefonlarında yeteri kadar başarılı ...

Bir vakitlerin efsanesi Nokia, HMD Global altında varlığını sürdürmeye devam ediyor. Firma, amiral gemi telefonlarında yeteri kadar başarılı olamasa da farklı segmentlerde eserler üretmeye devam ediyor. Nokia, düzenlediği aktiflikte yeni telefonlarını, tabletini ve aksesuarlarını duyurdu.

Galaxy A04s tanıtıldı

2 gün evvel eklendi

Nokia NX30 5G

Nokia’nın yeni aygıtlarından en ilgi çekicisi NX30 5G oluyor. NX30 5G; Snapdragon 695 5G işlemcisinden gücünü alıyor. 90Hz yenileme suratına sahip AMOLED ekranın müdafaa vazifesini ise Gorilla Glass Victus üstleniyor. 50MP OIS dayanaklı ana kameralı aygıt, 13MP ultra geniş açılı kameraya ve 16MP ön kameraya da mesken sahipliği yapıyor. Aygıtın 4200mAh bataryası, 33W süratli şarj desteğine sahip. Ekran altı parmak izi okuma da destekleyen aygıt, IP67 sertifikası ile de suya karşı müdafaa sağlıyor. NX30 5G, Nokia’nın uzun müddettir çıkardığı en yeterli telefon olsa da firma, fiyatlandırma konusunda yeniden sınıfta kalacak üzere duruyor. Aygıt, 529 Euro fiyatı ile satışa çıkacak.

Nokia G60 5G

Nokia G60 5G, tıpkı NX30 üzere Snapdragon 695 5G işlemcisi ile geliyor. 50MP ana kameraya sahip aygıt, 6.58 inç FHD+ çözünürlüklü LCD ekrana ve 120Hz yenileme suratına sahip. MicroSD ve 3.5mm kulaklık girişine de sahip olan aygıt, IP52 sertifikası ve Gorilla Glass 5 ile korunuyor. 4500mAh bataryaya sahip aygıt, 20W süratli şarj dayanağı sunuyor. G60, NX30 üzere 3 sürüm Android güncelleme kelamı ile geliyor.

Nokia C31

Firmanın bir başka aygıtı C31 ise giriş düzeyi bir model olarak geliyor. 6.7 inç FHD+ çözünürlüklü LCD ekrana sahip aygıt, Unisoc 9863A1 işlemciden ve 3/4GB RAM’den gücünü alıyor. MicroSD ve 3.5mm kulaklık girişine de sahip olan aygıt ne yazık ki USB-C yerine microUSB girişine sahip. 5050mAh batarya ve 10W şarj desteğine sahip aygıt kutudan Android 12 ile çıkıyor. Aygıtın art tarafı, 13MP ana kamera, 2MP derinlik ve 2MP makro kameralara konut sahipliği yaparken, ön tarafta da 5MP bir kamera bulunuyor. Nokia C31, tıpkı G60 gibi IP52 sertifikasına sahip.

Nokia T21 Tablet

Fiyat performans manasında sevilen Nokia T20 tabletin devamı olarak karşımıza çıkan T21, kıymetli yenilikler ile geliyor. 2K çözünürlüklü ekran ve OZO Playback dayanağına sahip aygıt, bu sefer HD medya akışı, faal stylus ve PC için ikincil ekran desteği ile geliyor. Tıpkı Unisoc işlemcisine sahip aygıt, tasarım manasında birtakım değişikler yaşamış. Nokia T21, 219 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Firma, kutudan Android 12 ile çıkan T21 için iki Android sürüm güncelleme garantisi veriyor.

Nokia Portable Wireless Speaker 2

Nokia’nın yeni kablosuz hoparlörü Portable Wireless Speaker 2; IPX7 sertifikası ile korunuyor ve tek şarj ile 22 saatlik müzik dinleme tecrübesi sunuyor. Bluetooth 5.1 bağlatısı ile gelen aygıt, aramalar için mikrofon da barındırıyor.

Nokia Clarity Earbuds 2

Nokia Clarity Earbuds 2, aktif gürültü engelleme teknolojisi ve şeffaf mod özellikleri ile geliyor. Ayrıyeten aramaları geliştirmek için birçok yazılımsal özelliklere sahip aygıt, aynı anda iki aygıta bağlanabiliyor. 13mm neodimyum şoförler, varlıklı ve istikrarlı bir ses tecrübesi sunuyor. 60mAh batarya ile 28 saat kullanılabilen kulaklıklar, 500mAh şarj kutusu ile geliyor. Kablosuz şarj dayanağına de sahip olan kulaklık, IPX4 sertifikası ter ve sıçramaya sağlam.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.