Oyuncular Windows 11’i neden tercih etmiyor?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Steam, aylık gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Bu sayede platformdaki kullanıcıların hangi donanımları ...

Steam, aylık gerçekleştirdiği donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Bu sayede platformdaki kullanıcıların hangi donanımları ve işletim sistemlerini kullandığı konusunda bilgi sahibi olabiliyoruz. Pekala ağustos ayı itibariyle oyuncuların en çok tercih ettiği işletim sistemleri hangileri? İşte en çok kullanılan işletim sistemleri!

Steam en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı

Steam, ağustos ayının en çok kullanılan işletim sistemleri listesini paylaştı. Buna nazaran geçtiğimiz sene çıkış yapan ve birinci etapta önemli sıkıntılarla gündemden düşmeyen Windows 11, son devirde sıkıntılardan büyük ölçüde arınmasına karşın hala oyuncuların tercih ettiği bir sürüm değil. Çünkü Windows 10, temmuz ayına kıyasla yüzde 4,11’lik bir düşüş yaşasa da yüzde 69,06’lık pazar hissesiyle dorukta yer almaya devam ediyor.


En çok kullanılan işletim sistemleri

Windows 11 ise daha evvelki performansının bir benzerini geçtiğimiz ay da gösterdi diyebiliriz. Çünkü sürüm, ağustos ayında yalnızca yüzde 2,66’lık bir artış yaşadı ve pazar hissesini yüzde 23,78’e yükseltti. Bunun dışında bir periyoda damga vuran ve son olarak güncelleme dayanağını kaybeden Windows 7 de geçen ay yüzde 0,56’lık bir artışla pastadan yüzde 2,60’lık bir hisse almayı başardı.

Windows 11 sistem gereksinimleri

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) ya da daha süratli, 2 yahut daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM: 4 gigabayt (GB)
Depolama: 64 GB ya da daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı: UEFI, İnançlı Önyükleme özellikli
TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0
Grafik kartı: WDDM 2.0 şoförüyle DirectX 12 yahut üzeri ile uyumlu
Ekran: Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit
İnternet teması ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home sürümünde, birinci kullanımda aygıt kurulumunu tamamlamak için internet teması ve bir Microsoft hesabı gerekir. Tüm Windows 11 sürümlerinde güncelleştirmeleri yapmak ve kimi özellikleri indirip bunlardan yararlanmak için internet teması gerekir.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyuncular ortasında Windows 11 neden tercih edilmiyor? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.