Samsung, Apple’ı kızdıracak! iPhone 14 göndermeli reklam filmi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Her ne kadar ülkemizde yasak olsa da birtakım bölgelerde öteki şirketlere reklamlarda açık açık göndermede bulunmak hayli sık rastlanan bir ...

Her ne kadar ülkemizde yasak olsa da birtakım bölgelerde öteki şirketlere reklamlarda açık açık göndermede bulunmak hayli sık rastlanan bir olay. Samsung’un ABD Youtube kanalından da tekrar bu istikamette bir reklam sineması paylaşıldı.

Samsung, Apple ile uğraşmaya devam ediyor

Galaxy S22 Ultra ve Z Flip4 için yeni bir reklam yayınlayan şirket yakın vakitte tanıtılacak olan iPhone 14 modelini lisanına dolamayı da ihmal etmedi. S22 Ultra ve Z Flip4’ün öne çıkan özelliklerinin sayıldığı reklam sinemasında “bu yenilikler iPhone’a gelmiyor” sözü kullanıldı.

“Başınızın döneceği bir dünyaya girerken Apple’ın son lansmanı için kemerlerinizi bağlayın” diye başlayan 30 saniyelik reklam sineması 100x Zoom ve 108 MP kamera dahil olmak üzere Samsung’un en gelişmiş özelliklerine vurgu yapıyor.

Samsung’un bu göndermeli reklam sinemasını Apple’ın 7 Eylül’de düzenlenecek olan “Far Out” etkinliğinden yalnızca birkaç gün evvel yayınlaması epeyce dikkat çekiyor. iPhone 14 modelinin tanıtılacağı bu aktiflik öncesinde Samsung’dan bu türlü bir reklam gelmiş olması Apple’ı kızdırmış olabilir.

Samsung daha evvel de reklam sinemalarında Apple ile ‘dalga geçmişti’. 2018 yılında iPhone X çıktığında Koreli üretici yaptığı reklam sineması ile akıllı telefonun çentik boyutu ve indirme suratını lisanına dolamıştı. 2017 yılında ise Samsung, Apple’ı kulaklık girişinin olmaması nedeniyle mevzu edindi.

2019 yılında ise kulaklık girişine sahip olmayan Galaxy Note 10’u tanıtan firma bu reklam sinemasını kaldırmıştı. Samsung, Note 10 ile birlikte tüm girişleri tek bir USB Type C’de barındırmaya karar vermesi ile birlikte bu reklam sineması üreticinin peşini bir mühlet bırakmamıştı.

Tüm bu sataşmalar devam ederken, Apple yeni modelini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 14 serisini kullanıcıların beğenisine sunacak olan şirket, kimi değerli yenilikleri de bizlerle paylaşacak. Apple’ın en büyük değişiklikleri ise Pro takısına sahip modellerde yapacak olması ile reaksiyon çekmiş durumda.

Samsung reklam sinemaları ile sık sık Apple ile uğraşıyor. Bu reklam sinemalarının devamı da gelecek üzere görünüyor. Bakalım Apple’ın Samsung’a karşılığı ne olacak? Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görülerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.