Xbox Game Pass aile planı duyuruldu! Neler sunuyor?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Microsoft’un bir müddettir oyun servisi Game Pass için paylaşımlı bir abonelik üzerinde çalıştığını biliyorduk. Kolombiya ve İrlanda’da ...

Microsoft’un bir müddettir oyun servisi Game Pass için paylaşımlı bir abonelik üzerinde çalıştığını biliyorduk. Kolombiya ve İrlanda’da yürütülen testler nihayet doğrulandı. Xbox Game Pass Friends & Family (Game Pass Arkadaşlar ve Aile) olarak isimlendirilen yeni plan, beş kişinin tek hesabı kullanmasına müsaade veriyor.

Xbox Game Pass Friends & Family fiyatı ve özellikleri

Microsoft’un sunduğu yeni aile ve arkadaş planı sayesinde Game Pass Ultimate aboneliği, hesap sahibi dışında dört kişi tarafından daha kullanabilecek. Ultimate aboneliği sayesinde Game Pass; konsolda, bilgisayarda yahut bulutta oynanabilecek. Ayrıyeten tüm EA Play ve Xbox Live Gold kataloğu da erişime açık olacak.

İrlanda’da resmi olarak erişime açılan yeni plan, Game Pass Ultimate abonelerinin ayda 21,99 euro ile hesaplarını paylaşmalarına müsaade veriyor. Halihazırda Game Pass Ultimate abonelik fiyatının ise aylık 12,99 euro olduğunu belirtelim.

Yeni abonelik katmanı kullanıcıların tek bir hesaptan Game Pass Ultimate avantajlarını kullanmasına müsaade veriyor olsa da, kimi kısıtlamalara sahip. Microsoft, paylaşımlı profildeki hesapların birebir ülkede yaşıyor olması gerektiğini söyledi.

Game Pass Friends & Family planı ayrıyeten vakit olarak da kısıtlı. Yani Ultimate’in tüm özelliklerine 18 günlük, 12 günlük yahut 6 günlük sınırlamalar ile erişebiliyorsunuz.

  • Game Pass Ultimate = 18 günlük Friends & Family
  • Game Pass (Konsol) = 12 günlük Friends & Family
  • PC Game Pass = 12 günlük Friends & Family
  • Xbox Live Gold = 12 günlük Friends & Family
  • EA Play = 6 günlük Friends & Family

Türkiye’de Game Pass 29.99 TL ve Ultimate 44,99 TL’den sunuluyor. Bu fiyat hem konsol hem de PC kullanıcıları için geçerli. Game Pass Friends & Family fiyatı için 150 TL’nin altında bir fiyatın karşımıza çıkma ihtimali var.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.