Asus, ROG Phone 6D Ultimate ile ısınma sorununu ortadan kaldırıyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Oyun odaklı akıllı telefon denince akıllara birinci gelen isimlerden Asus, ROG Phone serileriyle kıymetli bir pazar hissesini elinde ...

Oyun odaklı akıllı telefon denince akıllara birinci gelen isimlerden Asus, ROG Phone serileriyle kıymetli bir pazar hissesini elinde bulunduruyor. Şirket, geçtiğimiz ay merakla beklenen ROG Phone 6 modelini tanıtarak dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, seriye bir modelini daha eklemek istiyor.

ROG Phone 6D Ultimate, üst seviye bir soğutma sistemiyle geliyor

Asus, ROG Phone 6D Ultimate modelini 19 Eylül’de tanıtmaya hazırlanıyor. Daha evvel elde edilen bilgilere nazaran şirket akıllı telefon dünyasının en güçlü aygıtlarından birisini çıkarmaya hazırlanıyor. performansıyla üst seviye olması beklenen aygıt, Ultimate termal teknolojisi ismi verilen gelişmiş bir soğutma sistemine sahip olacak.

Asus, Ultimate termal teknolojisinin nasıl çalıştığına dair bir paylaşım yaptı. Buna nazaran soğutma sistemi, hava akışına müsaade veren gelişmiş bir yapıya sahip. Öte yandan ROG Phone 6D Ultimate, Dimensity 9000+ yonga seti tarafından desteklenecek. Aygıtın ekranı Samsung Display tarafından üretilecek.

65W süratli şarj dayanağına sahip olacak yeni model, 6000mAh bataryadan beslenecek. Kamera tarafında ise 50 Megapiksel Sony IMX766 sensörüne yer vereceği lisana getirildi. ROG Phone 6’da 50 Megapiksel, 13 Megapiksel ve 5 Megapiksellik üçlü heyetim bulunuyor.

ROG Phone 6D Ultimate, AnTuTu’ya nazaran en güçlü telefon

Birçok kişi, akıllı telefon dünyasının en güzel işlemcisi olarak Qualcomm’un amiral gemisi yonga setlerini gösteriyor. Lakin MediaTek de savlı işlemciler üretiyor. Genel çizgileriyle tıpkı olan ROG Phone 6 ve 6D modellerinin performans testi sıralaması bunun en büyük göstergesi oldu.

Dimensity 9000+, yeni Asus modeli ile birlikte CPU 290.000’in üzerinde puan aldı. O denli ki bu sayı, rastgele bir Qualcomm işlemcisinin aldığı en yüksek kıymetten yüzde 15 daha yeterli yüksek. Bu da AnTuTu arenasındaki en yüksek performans olarak tarihe geçti. Yeni Asus modeli, selefinin Pro versiyonu olarak gelecek. Fakat şirket, şimdi tarihi ile ilgili bir açıklama yapmadı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.