ChromeOS’un yeni özelliği Android oyunlarını oynamayı kolaylaştırıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
  Google’ın bulut tabanlı işletim sistemi ChromeOS, uzun bir müddet yeteri kadar özellik ve uygulama sunmamasından ötürü eleştirilmişti ...

 

Google’ın bulut tabanlı işletim sistemi ChromeOS, uzun bir müddet yeteri kadar özellik ve uygulama sunmamasından ötürü eleştirilmişti. Google, yıllar geçtikçe bu tenkitleri dikkate alarak işletim sistemini geliştirdi. Android ve Linux uygulamalarını da destekleyen işletim sistemi, geçtiğimiz aylarda Steam dayanağına de kavuşmuştu. Google artık de Android oyunlarının kullanımını kolaylaştırıyor.

Nokia yeni aygıtlarını tanıttı

19 sa. evvel eklendi

Dokunmatik denetimli oyunlar klavye ile oynanabilecek

Google, uzun müddettir Android geliştiricilerini klavye ve fare dayanağı konusunda teşvik etse birçok oyun hala sadece dokunmatik denetimleri destekliyor. Firma, ChromeOS 105 ile bu sorunu çözmek için kıymetli bir adım atıyor. “Game controls” ile oyuncular, dokunmatik denetimleri klavye ve faresine eşleyebilecek.

Google’ın Alpha evresinde test ettiği yeni özellik şimdilik sınırlı sayıda oyunda kullanılabiliyor. Bu oyunlardan kimileri şu biçimde: Archero, Pixel Blade R – Revolution, Mr. Autofire, Fire Balls 3D, Helix Smash, Tap Titan 2, Ninja Arashi, Hill Climb Racing ve 2048. Özellik şimdilik oyunların menüsünde kullanılamıyor lakin Google, bu özelliği geliştirmek istiyor. Ayrıyeten firma, bu özelliği yakında tüm oyunlar için kullanılabilir hale getirmek istiyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.