Google, bir uygulamayı daha kapatıyor! İşte tarih

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, eski uygulamalarını dönüştürmeye devam ediyor. Workspace grubundan gelen bir hatırlatmaya nazaran, Google Hangouts çok yakında ...

Google, eski uygulamalarını dönüştürmeye devam ediyor. Workspace grubundan gelen bir hatırlatmaya nazaran, Google Hangouts çok yakında Google Chat ile değiştirilecek. Birinci olarak Şubat ayında duyurulan bu karar, tüm Hangouts kullanıcılarını Google Chat’e taşıyacak.

Google Hangouts gidiyor, Google Chat geliyor

Google, Workspace uygulamalarında değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Hangouts’un tüm özellikleri ve bilgileri Google Chat‘e transfer edilecek. Bir müddettir mukadderatına terk edilen uygulama, 1 Kasım’da resmi olarak sonlandıracak. Google, bu değişimin kullanıcılara “tek iletileşme tahlili ve Workspace için daha güzel entegrasyon” sunacağını söylüyor.

Yazılım devi, bu yılın başlarında Google Chat’in iletileşme için varsayılan uygulama olacağını söylemişti. Artık de kullanıcılarını Chat’e taşımaya başladı. Gmail, Hangouts uygulaması ve Hangouts Chrome uzantısıyla hizmete girmeye çalışan kullanıcılar, otomatik olarak Google Chat’e yönlendiriliyor.

Workspace kullanıcılarına yönelik paylaşılan yeni hatırlatmada, 1 Kasım 2022 tarihine dikkat çekildi. Google, halihazırda Hangouts için planlarını askıya almış olsa da, 1 Kasım’dan itibaren uygulamanın fişini çekmeyi planlıyor.

Hangouts’a bağlı olan tüm datalar, otomatik olarak Google Chat’e taşınacak. Lakin tekrar de bilgilerinizi yedekleyebilir yahut indirebilirsiniz. Hangouts sunucularının 2023’te tamamen kapanacağını da hatırlatmak gerekiyor.

Google’ın iletileşme servisleri konusunda başarısız bir geçmişi bulunuyor. Örneğin 2016’da Android ve iOS’a sunulan iletileşme uygulaması Allo, 2019’da iptal edildi. Emsal bir mukadderatı Hangouts da paylaşıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.