Huawei MatePad 2022 tanıtıldı: Snapdragon 870 işlemci ve 120Hz ekran

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
ABD ambargoları altında önemli global kayıplar yaşayan Huawei, bilhassa Çin içerisinde çaba etmeye devam ediyor. HarmonyOS işletim sistemini ...

ABD ambargoları altında önemli global kayıplar yaşayan Huawei, bilhassa Çin içerisinde çaba etmeye devam ediyor. HarmonyOS işletim sistemini de her geçen gün geliştiren firma, yeni tabletlerini tanıttı. MatePad 2022, 11 ve 12.9 inç modelleri ile üst düzeye oynuyor.

Snapdragon 870 üzerine en az 8GB RAM

MatePad 2022, 2021’in sevilen üst seviye işlemcisi Snapdragon 870’den gücünü alıyor. Snapdragon 865+’ın üst düzeyi sayılabilecek işlemcinin yanında ise 8 ve 12GB RAM seçenekleri sunuluyor, böylelikle aygıt performans manasında üst kademelere yerleşiyor. Her iki modelde 120Hz yenileme suratında OLED ekranlara yer verilmiş. 11 inçlik MatePad 8,300mAh batarya kapasitesi sunarken 12.9 inçlik model 10,050mAh kapasite sunuyor.

Nokia yeni aygıtlarını tanıttı

17 sa. evvel eklendi

Huawei’nin kalem ve klavye aksesuarları ile çalışabilecek aygıt, iPad ve Galaxy Tab serisine rakip olacak üzere duruyor. Lakin yeni MatePad, tıpkı öteki Huawei aygıtları üzere HarmonyOS’den gücünü alıyor. HarmonyOS her ne kadar gelişmekte olan bir platform olsa da AppGallery, her gereksiniminizi karşılayamayabilir. Bakalım Huawei üst düzey aygıtlarına tekrar ilgi toplayabilecek mi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.