iPhone 14 Pro’nun hap şeklindeki kesiminin özelleştirilebileceği iddia ediliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Twitter'daki viral bir görüntü, yakında çıkacak olan iPhone 14 Pro'da kullanıcıların hap şeklindeki çentiği değiştirebileceğini argüman ...

Twitter’daki viral bir görüntü, yakında çıkacak olan iPhone 14 Pro’da kullanıcıların hap şeklindeki çentiği değiştirebileceğini argüman ediyor.

iPhone SE 4, iPhone XR ile birebir form faktörüne sahip olabilir

4 gün evvel eklendi

İşte iPhone 14 Pro’nun görüntüsü olduğu argüman edilen paylaşım:

Videonun kendisinin yasallığı son derece tartışmalı olsada gerçek bir iPhone 14 Pro cihazına erken bir uygulamalı bakışı gösterdiğini tez ediliyor. 

‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max’in ekranın üst kısmında çentiği değiştirmek için iki fizikî delik içermesi bekleniyor. Yeni çıkan sızıntılara göreyse Apple’ın daha büyük bir hap halinde kesik oluşturmak için ortalarındaki pikselleri kapatarak iki deliği dijital olarak birleştirebilir.

Yukarıdaki görüntü, ‌iPhone 14 Pro‌ kullanıcılarının hap formunun görünümünü özelleştirebileceklerini gösteriyor. Video, iki fizikî delik ortasındaki pikselleri açıp kapatan ve kullanıcının iPhone 14 Pro’nun üst kısmının nasıl görünmesini istediğini seçmesine imkan tanıyan bir ayarın değiştirildiğini göstermekte.

Apple’ın kullanıcılara hap halinin iki mümkün görünümü ortasında bir seçim yapma mümkünlüğünün düşük olduğu söyleniyor. Çünkü ‌iPhone‌ X’ten bu yana her iPhone’daki çentik üzere, hap formu de ‌iPhone‌’un belirgin bir tarafı haline gelebilir. 

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.