Leica, üstün özelliklere sahip ilk 4K kısa mesafeli projeksiyon cihazını tanıttı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ev sinema sistemleri pazarına giriş yapan Lecia, kısa mesafeli 4K projeksiyon aygıtı ile bu alanda birinci eserini kısa müddet evvel IFA ...

Ev sinema sistemleri pazarına giriş yapan Lecia, kısa mesafeli 4K projeksiyon aygıtı ile bu alanda birinci eserini kısa müddet evvel IFA fuarında tanıttı. Görüntüleme alanında dünyanın en esaslı sayılı firmalarından birisi olan Leica, Cine 1 ismini verdiği projeksiyon aygıtı ile çok kısa aradan duvara yahut perdeye keskin manzaralar yansıtabilecek.

Philips Hue, yeni Lightguide serisini resmen duyurdu

1 gün evvel eklendi

Leica Cine 1 özellikleri

Leica tarafından aktarılanlara göre Cine 1 projeksiyon aygıtının iki modeli olacak. Her iki modelde de Leica lensler kullanılacak. Bununla birlikte aygıtların üst modeli duvardan yaklaşık 30cm uzaklıktan 100 inç boyutunda 4K 60Hz imaj yansıtabilmekte. Başka model ise 15 cm uzaklıktan 80 inçlik bir manzara sunuyor. Leica, aygıtların farklı ekran uzunlukları için ayarlandığını belirtirken aygıtların duvardan belirtilen uzaklıkların dışında yakınlaştırılmasını yahut uzaklaştırılmasını tavsiye etmiyor. Bununla birlikte Cine 1 projeksiyon aygıtları 2100 ve 2500 lümen seviyesinde bir aydınlatma bedeline sahip. Bu bedel 4K çözünürlükte net ve keskin manzaralar oluşturmak için kıymetli.

Leica, Cine 1 eseri için Hisense ile iştirake giderken aygıtlardaki gecikme düzeyini ise 30ms civarında tutmuş durumda. Hasebiyle gecikmenin çok fazla kıymetli olmadığı oyunlarda Cine 1’in kullanılması mümkün. İrtibat noktası tarafındaysa standart portların yanında üç HDMI 2.1 ve USB 3.0 üzere seçenekler sunulmakta.

Leica Cine 1 çıkış tarihi ve fiyatı

Dolby Atmos takviyesiyle gelen Cine 1, 2023 yılının ikinci yarısında piyasaya adım atacak. Leica’nın Cine 1’e biçtiği paha ise 80 inç model için 6900 dolar, 100 inç model için ise 7900 dolar. Birinci olarak ABD’de çıkacak eserler sonrasında Avrupa ve öbür pazarlara açılacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.