Samsung müşteri verileri bilgisayar korsanları tarafından çalındı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung, müşterilerin ferdî bilgilerini etkileyen bir veri ihlali yaşadığını doğruladı. Güney Koreli şirket tarafından yayınlanan kısa ...

Samsung, müşterilerin ferdî bilgilerini etkileyen bir veri ihlali yaşadığını doğruladı. Güney Koreli şirket tarafından yayınlanan kısa bildiride, kelam konusu siber hücumun Temmuz ayı sonlarında gerçekleştiği ve yetkisiz bir üçüncü şahsın Samsung’un ABD’deki birtakım sistemlerinden bilgi çaldığı belirtildi.

Apple, iPhone 14 fiyatlarını fazla artırmayabilir: İşte liste

1 gün evvel eklendi

Samsung siber hücumdan toplumsal güvenlik numaraları ve kredi kartı bilgilerinin etkilenmediğini fakat birtakım müşteri bilgilerinin (isim, irtibat ve demografik bilgiler, doğum tarihi ve eser kayıt detayları) alındığını belirtti. Yapılan açıklamada müşterilerimizi bu durumdan haberdar etmek için bilgilendiriyoruz denildi.

Kaç müşterinin etkilendiği bilinmiyor

Samsung sözcüsü Chris Langlois demografik bilgilerin pazarlama ve reklamcılık için kullanılan müşteri bilgilerini söz ettiğini söyledi lakin bunun ne cins bilgileri içerdiğini açıklamadı.

Langlois yaşanan data ihlalinden kaç müşterinin etkilendiğini açıklamazken, Samsung’un müşterilerini ihlalden haberdar etmesinin neden bir aydan fazla sürdüğü hakkında konuşmak istemedi. Güney Koreli şirket geçtiğimiz Mart ayında da bir siber hücuma maruz kalmış ve 190 GB boyutunda kapalı dataları internete sızdırılmıştı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.