100 dolarlık Redmi A1’in canlı görüntüleri ve özellikleri ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yakında tanıtılması beklenen Redmi A1'in basın görselleri, canlı imajları ve teknik özellikleri ortaya çıktı. Yeni model Xiaomi'nin eser ...

Yakında tanıtılması beklenen Redmi A1‘in basın görselleri, canlı imajları ve teknik özellikleri ortaya çıktı. Yeni model Xiaomi’nin eser yelpazesindeki en uygun fiyatlı akıllı telefon olacak. Gelen bilgiler 100 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağı istikametinde.

Damla çentikli dizayna sahip aygıtın ön panelinde 5 megapiksellik bir selfie kamerasına yer verilmiş. Art panelinde ise 8 ve 2 megapiksel sensör içeren Xiaomi 11 Lite modelindekine misal bir kamera ünitesi var. Deri dokulu art panel kaplaması ise dikkat çeken ayrıntılar ortasında.

Plus modeli de piyasaya sürülecek

Redmi A1 gücünü MediaTek Helio A22 yonga setinden alacak. Akıllı telefon düşük düzey aygıtlar için özel olarak tasarlanmış MIUI Lite arayüzü ile gelecek. Gereksinim duyduğu enerjiyi ise 10 watt şarj dayanaklı 5.000 mAh bataryasından alacak.

Redmi A1’in HD+ çözünürlükte 6.52 inç IPS ekran taşıyacağı bildiriliyor. Akıllı telefon 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı ile sunulacak. Aygıtın 6 Eylül tarihinde duyurulması planlanıyor. Şirket bir de Redmi A1 Plus versiyonunu çıkaracak. İki model ortasındaki tek fark Plus’ın parmak izi tarayıcısı içermesi olacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.