AirPods Pro 2 şarj kutusu sızdırıldı: Casusluk için kullanılabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
7 Eylül Çarşamba günü düzenlenecek “Far Out” isimli aktiflikte duyurulması beklenen AirPods Pro 2'nin şarj kutusuna ilişkin render ...

7 Eylül Çarşamba günü düzenlenecek “Far Out” isimli aktiflikte duyurulması beklenen AirPods Pro 2’nin şarj kutusuna ilişkin render görselleri sızdırıldı. Paylaşılan görsellerle birlikte şarj kutusunun üç yeni özelliği ortaya çıktı.

İPhone 14 Pro’nun yeni delikli ekranını iPhone’unuzda deneyin

1 gün evvel eklendi

Şarj kutusunda dahili mikrofon ve hoparlör bulunacak 🎧

AirPods Pro 2 ile ilgili mevcut sızıntıları doğrular nitelikteki görsellerde dikkat çeken birinci ayrıntı, kasanın altında yer alan hoparlör ızgarası oluyor. Bu sayede “Bul” ağına dahil olması beklenen şarj kutusu, kulaklıklar kutuya yerleştirmese dahi kolaylıkla bulunabilecek. Çünkü şarj kutusu, kaybolması durumunda üzerindeki hoparlör sayesinde tıpkı AirPods’larda olduğu üzere ses çıkartabilecek. Böylelikle kullanıcılar şarj kutusunun yerini çarçabuk bulabilecek.

Şarj kutusunun hoparlör ızgarasıyla birlikte bir de mikrofon deliğine konut sahipliği yaptığı görülüyor. Fakat mikrofonun tam olarak ne için kullanılacağı aşikâr değil. Tahminler mikrofonun, işitme zahmeti çeken kullanıcıların ortamdaki konuşmayı duymasına yardımcı olan erişilebilirlik özelliği “Canlı dinleme” için kullanılabileceği istikametinde. O denli ki kutudaki mikrofon, ortam sesini alıp birinin taktığı AirPods Pro’ya göndererek, sesin daha kolay duyulmasını sağlayabilir. 

AirPods Pro 2 şarj kutusu casusluk için kullanılabilir 🦻

Halihazırda iPhone ve AirPods ikilisiyle kullanılan canlı dinleme özelliği yer yer casusluk için kullanılabiliyor. O denli ki canlı dinleme özelliğini faal edip iPhone’unuzu bir odada bırakıp öbür bir odaya geçtiğinizde, şayet AirPods ve iPhone birbirlerinin menzili içerisindeyse yan odada konuşulanları anlık olarak AirPods’tan dinleyebiliyorsunuz. Varsayımlar gerçek çıkarsa AirPods Pro 2 şarj kutusu da bu maksatla kullanılabilir.

Son olarak görseller, şarj kutusunun sağında taşıma askısı için ayrılmış bir oyuğu da gözler önüne seriyor. Bu sayede şarj kutusu, ekstra bir aksesuara gereksinim duymadan rahatlıkla anahtarlığa takılabilecek.

AirPods Pro 2 özellikleri nasıl olacak?

2 hf. evvel eklendi

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.