Amazfit, yeni akıllı saatlerini tanıttı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Amazfit, IFA 2022 etkinliğinde yeni akıllı saat modelleriyle karşımıza çıktı. Amazfit GTR 4 ve GTS 4 akıllı saat özellikleri ve fiyatı ...

Amazfit, IFA 2022 etkinliğinde yeni akıllı saat modelleriyle karşımıza çıktı. Amazfit GTR 4 ve GTS 4 akıllı saat özellikleri ve fiyatı, tüm ayrıntılarıyla haberimizde.

Tasarım ve ekran

Amazfit’in yeni akıllı saatleri GTR 4 ve GTS 4, resmi olarak tanıtıldı. Yuvarlak kasalı saatleri sevenlerin ilgisini çekecek Amazfit GTR 4, temperli camla korunan, 466 x 466 piksel çözünürlüğünde, her zama açık (AOD) modunu destekleyen, 1.43 inç AMOLED ekrana sahip. Saat, parmak izi önleyici kaplama ile korunuyor, ayrıyeten parlamayı önleyiciyi çerçeveye sahip.

Amazfit GTS 4 ise, dikdörtgen kasalı, eski tarz saatleri sevenlere hitap ediyor. Bu model, daha büyük ekranla (1.75 inç) geliyor. Ekran, bu modelde de temperli cam ile korunuyor lakin parlama önleyici çerçevelere sahip değil. 1.75 inç AMOLED ekran, 390 x 450 piksel çözünürlüğü destekliyor ve her vakit açık (always on display) özelliği mevcut. GTS 4 modelinde 150’nin üzerinde saat yüzü bulunurken, GTR 4 modelinde 200’den fazla saat yüzü seçeneği mevcut.

Batarya

Amazfit’in yeni akıllı saatleri, alüminyum alaşımlı orta çerçeveye sahip, alt taraf çok parlayan püskürtme polikarbondan yapılmış. GTR 4, GTS 4’ten biraz daha ağır; bunun nedeni, GTR 4’ün daha yüksek kapasiteli pil sahip olması. GTR 4’te 475 mAh batarya bulunurken, GTS 4’te 300 mAh batarya bulunuyor.

GTR 4’ün şarjı, tipik kullanım senaryosunda 14 güne kadar dayanabiliyorken, GTS 4’ün şarjı 8 güne kadar dayanabiliyor. Alışılmış ki ağır kullanımda bu mühletler hayli düşüyor. Hassas GPS modu etkinleştirildiğinde, GTR 4 akıllı saat, 1 günü biraz geçerken; GTS 4 akıllı saat, 16 saate kadar dayanabiliyor. Her iki saatin de tam şarj olması için geçen müddet, 2 saat.

Kayış seçenekleri

Amazfit GTR 4 akıllı saat, 22 mm kayışlarla gelirken, GTS 4 akıllı saat, 20 mm kayışlarla geliyor. GTS 4 için fluoroelastomer ve naylon kayış bulunabilirken, GTR 4 için ayrıyeten deri kayış seçeneği mevcut.

Sağlık özellikleri

GTS 4 ve GTR 4, kalp atış suratı izleme, uyku takibi, kandaki oksijen düzeyi ölçümü dahil bilindik sıhhat ve fitness özellikleriyle geliyor. Stres düzeyi ölçme ve âdet döngüsü izleme özelliği var. Saatler, 100’ün üzerinde iç ve dış yer spor modunu destekliyor ve birtakım spor hareketlerini otomatik olarak algılayabiliyor. Saatlerde düşme algılama özelliği de mevcut.

Android ve iOS desteği

İnternetsiz müzik dinleme, çift bant dairesel polarize GPS anteni, rota içe aktarma üzere hoş özelliklerle de gelen Amazfit akıllı saatler, küçük uygulama ekosistemine sahip ve Alexa’nın yanı sıra internetsiz çalışan sesli asistanla geliyor. Saatler, Android 7.0 ve üzeri, iOS 12.0 ve üzeri yüklü telefonlarla çalışıyor. 

Amazfit GTR 4 ve GTS 4 fiyatı

Amazfit GTR 4 ve GTS 4, 200 dolar fiyat etiketiyle satışta. GTR 4, Superseed Black (fluoroelastomer kayış), Vintage Brown Leather (deri kayış) ve Racetrack Grey (naylon kayış) renkleriyle geliyor. GTS 4 ise, siyah (Infinite Black), kahverengi (Autumn Brown), pembe (Rosebud Pink) ve beyaz (Misty White) renkleriyle geliyor. GTS 4’ün kahverengi modeli naylon kayışla, başka modeller fluoroelastomer kayışla geliyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.