Google Pixel 7 Pro’nun kutu açılış videosu yayınlandı! İşte ayrıntılar

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Teknoloji dünyasına arama motoru olarak giren Google, birçok alanda olduğu üzere akıllı telefon kesiminde de kıymetli bir kitleye ulaştı ...

Teknoloji dünyasına arama motoru olarak giren Google, birçok alanda olduğu üzere akıllı telefon kesiminde de kıymetli bir kitleye ulaştı. Pixel serisiyle birlikte kesimde isminden kelam ettiren Google, Pixel 7 için çalışmalarını sürdürüyor. Serinin tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni manzaralar ulaşmaya devam ediyor.

Pixel 7 Pro, Google’ın Tensor 2 yonga setini kullanacak

Google, Pixel 7 ve 7 Pro’yu birinci olarak Mayıs ayında gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde duyurdu. Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması beklenen aygıt, sızıntı kaynaklar tarafından görüntülendi. Gadgetfull BD isimli Facebook kullanıcısı, Pixel 7 Pro modelinin kutu açılış görüntüsünü paylaştı.

Videonun ne kaideler altında çekildiği bilinmiyor lakin resmi bir kopyası olma ihtimali yüksek. Ek olarak görüntüde aygıta ait özellikler anlatılmıyor. Öte yandan aygıtın özellikleri de gelen bilgilerle birlikte şekillenmeye başladı.

Google, I/O 2022 etkinliğinde kendi Tensor 2 yonga setini kullanacağını söyledi. Şimdilik bu işlemcilerin ayrıntıları bilinmiyor olsa da, 4nm mimarisi üzerine heyeti olacağı düşünülüyor. Tensor işlemcilerinin ayrıca Samsung tarafından üretileceği belirtildi.

Apple’ın iPhone’unda da parmağı olan Foxconn şirketi, artık Google için de kollarını sıvayacak. Google, yeni modelinin dizaynında Foxconn ile işbirliği yaparak seramik kullanacak. Bu durumun, selefindeki ısınma problemine büyük oranda deva olacağı belirtiliyor.

Öte yandan Pixel 7 serisinin birtakım özellikleri de netleşmeye başladı. Digital Chat Station’ın aktardığı bilgilere nazaran öz çekim kamerası olarak Sony 3J1 ismi verilen, otomatik odaklama özelliğine sahip 11 Megapiksel sensör kullanılacak. Ek olarak Pixel 6 ve 6 Pro olduğu üzere ana kamera sensörü olarak Samsung GN1 yer alacak.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.