OBS Studio Apple Silicon desteğine kavuştu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Açık kaynaklı ekran kayıt ve görüntü yayın uygulamalarından olan OBS Studio, sonunda Apple Silicon desteğine kavuştu. Uygulama, geçtiğimiz ...

Açık kaynaklı ekran kayıt ve görüntü yayın uygulamalarından olan OBS Studio, sonunda Apple Silicon desteğine kavuştu. Uygulama, geçtiğimiz aylarda Apple Silicon işlemcileri için bir beta sürümü başlatmıştı lakin yeni gelen güncelleme ile M1 ve M2 işlemcili kullanıcılar, stabil uygulama üzerinden Apple Silicon takviyesine kavuşuyor.

WhatsApp uygulama içi anketler üzerinde çalışıyor

12 sa. evvel eklendi

Eklentilerin ayrıyeten güncellenmesi gerekecek

Bu vakte kadar Rosetta 2 üzerinden çalışan OBS Studio, Apple Silicon aygıtlarının CPU ve GPU’sundan yeteri kadar faydalanamıyordu. Lakin OBS, yeni güncellemesi ile genel manada performans ve güç verimliliği kazanımları gösterecek. Uygulama her ne kadar Apple Silicon dayanağına kavuşsa da OBS üzerinden kullanılan eklentilerin başka olarak M1 ve M2 işlemcilerine port edilmesi gerekecek. O vakte kadar eklentiler, sıkıntısız olarak Rosetta 2 üzerinden çalışacaktır.

OBS Studio 28, bunun dışında da yenilikler sunuyor. Artık uygulama, 10-bit HDR video takviyesi ve Apple’ın ScreenCaptureKit API dayanağı ile geliyor. ScreenCaptureKit ve donanımsal Apple Silicon takviyesi, yeni kuşak Mac kullanıcılarında önemli performans artışı sağlayacaktır.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.