Oyun canavarı Asus ROG Phone 6D’nin teknik özellikleri sızdırıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bu Temmuz ayında yeni oyuncu telefonları ROG Phone 6 ve 6 Pro’yu piyasaya süren Asus, artık de ROG Phone serisine yeni bir model daha ...

Bu Temmuz ayında yeni oyuncu telefonları ROG Phone 6 ve 6 Pro’yu piyasaya süren Asus, artık de ROG Phone serisine yeni bir model daha eklemeyi planlıyor. Asus ROG Phone 6D ismini taşıyacak yeni telefonların teknik özellikleri gün yüzüne çıktı.

Soğutma konusunda savlı geliyor

Digitalchatstation tarafından paylaşılanlara nazaran Asus ROG Phone 6D serisinin ana model ve Ultimate olmak üzere toplam iki modelden oluşması bekleniyor. Bununla birlikte MediaTek Dimensity 9000+ platformundan güç alacak yeni telefonlar, 165Hz yenileme suratına sahip 6,73 inç AMOLED ekran, Sony IMX 766 50MP ana kamera ve 65W süratli şarj takviyeli 6.000 mAh pil kapasitesi ile gelecek.

Asus ROG Phone 6 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

2 ay evvel eklendi

Ayrıca Dimensity 9000+ yonga seti tarafında ROG Phone 6D serisinin kıymetli bir sürat aşırtma ile geleceği söyleniyor. Bu artış muhtemelen işlemcinin Cortex-X2 çekirdeklerinde yaşanacak. Zira Asus, yeni telefonların şimdiye kadarki en güzel soğutma tahlillerinden birine sahip olacağını tez ediyor. Böylece performans kayıplarının önüne geçileceğini ve daha güzel bir taşınabilir oyunculuk tecrübesi sunulacağını söyleyebiliriz.

Şu an için yeni telefonlar hakkında bilinenler sonlu olsa da, Asus tarafından 6 Eylül tarihinde düzenlenecek sanal bir etkinlikte merak edilen tüm ayrıntıların açıklanması bekleniyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.