Apple etkinlik için hazır! Üretilen iPhone 14 sayısı ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple‘ın 7 Eylül‘de düzenleyeceği aktiflik için geri sayım başladı. iPhone 14 serisinin yanı sıra birçok yeni eserin tanıtılacağı ...

Apple‘ın 7 Eylül‘de düzenleyeceği aktiflik için geri sayım başladı. iPhone 14 serisinin yanı sıra birçok yeni eserin tanıtılacağı aktiflikte tüm gözler doğal olarak iPhone modellerinde olacak. Akıllı telefonlarla ilgili şimdiye dek ortaya çıkan raporlar üreticinin bu yıl bazı kritik değişikliklere imza atacağını gösteriyor. Öte yandan şirketin an itibariyle ürettiği iPhone 14 sayısı da ortaya çıktı.

Apple 34 milyon iPhone 14 modeli üretti

Sektörde sızıntılarıyla bilinen The Galox, Apple’ın an itibariyle 34 milyon iPhone 14 modeli ürettiğini gözler önüne serdi. Bunun dışında seride kullanılan ekran panellerinin üretim ve sevkiyat bilgilerini ele aldığımızda şirketin daha çok Pro modellerden beklenti içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bilindiği üzere standart ve Plus modelleri iPhone 13 serisinde de kullanılan Apple A15, Pro modeller de Apple A16’dan güç alacak.

Bunun dışında standart ve Plus modellerinin Pro modellere kıyasla daha az yenilikle geleceği de üstte belirttiğimiz bilgileri büyük ölçüde doğruluyor. Bu noktada2017’den bu yana hayatımızda olan çentik tasarımı 14 ve 14 Plus için devam edecek. 14 Pro ve 14 Pro Max delik ve hap görünümüyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Apple, yeni seriyle birinci kere Pro ve başka modeller arasındaki farkları bu kadar belirginleştirdi. Doğal bu durumun kullanıcı cephesine nasıl yansıyacağını ve telefonların nasıl bir satış başarısı elde edeceğini de daima birlikte göreceğiz.

Son olarak serinin tanıtılmadan evvel Çin’deki birtakım mağazalarda ön satışa açıldığını belirtelim. Teknoloji müellifi Angangah‘a nazaran iPhone 14 971, 14 Plus 1072, 14 Pro 1435 ve 14 Pro Max 1580 dolardan başlayan fiyatlarla ön satışta. Bunların resmi bilgiler olmadığını da ekleyelim.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.