Apple’dan büyük başarı: ABD’de iPhone kullanımı tüm Android ekosistemini geride bıraktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Uzun yıllardır Mac, iPhone, Apple Watch, AirPods üzere aygıtlarla kendi ekosistemini oluşturan teknoloji devi Apple, girdiği her pazarda ...

Uzun yıllardır Mac, iPhone, Apple Watch, AirPods üzere aygıtlarla kendi ekosistemini oluşturan teknoloji devi Apple, girdiği her pazarda önemli muvaffakiyetler yakalamaya devam ediyor. Son yıllarda iPhone satışlarında önemli artış gören firma, ABD içerisinde kıymetli bir kilometre taşına ulaştı.

iPhone 14 Pro Max nasıl olacak? Özellikler & fiyat & çıkış tarihi

6 gün evvel eklendi

ABD’de faal olarak kullanılan iPhone sayısı, tüm Android telefonlarından daha fazla

Bağımsız araştırma firması Counterpoint’in yeni raporuna nazaran ABD’de etkin olarak kullanılan iPhone sayısı, birinci kere Android telefonlarının sayısını geçti. 2007 yılından beri devam eden rekabet sonucunda Apple, bu yılın haziran ayında tüm Android ekosisteminin önüne geçti. Araştırma, satış sayıları yerine aktif kullanılan cihazları (aktif heyeti taban) belirttiği için, ekosistemlerin gücünü daha yeterli ölçüyor. Etkin heyeti taban, yeni telefon satışları dışında yıllar evvel alınmış ve hala kullanılmakta olan aygıtları da bilgiler ortasına katıyor. CCS’den Ben Wood, iPhone’un şurası tabanını, şirketinin “motoru” olarak tanımladı ve Apple’ın da her vakit buna ehemmiyet verdiğini belirtti. Apple, iPhone aygıtlarında kullanım ömrünü arttırarak iOS kullanıcılarının Apple servislerinden uzun mühlet faydalanmasına imkân sunuyor ve şirket bu sayede inanılmaz gelirler elde ediyor.

Apple, yeni telefon satışlarında da lider

Apple, iPhone aygıtlarının heyeti tabanı ile değerli bir muvaffakiyet elde etse de firma, üst seviye telefon satışlarında liderliğini müdafaaya devam ediyor. Counterpoint’in farklı bir araştırmasına nazaran Apple, 400 dolar üstü telefon satışında dünya genelinde %57’lik bir pazar payına sahipken 1000 dolar üstü telefon satışlarında %78’lik bir pazar payı ile rakiplerine fark atmış durumda. Counterpoint’ten Varun Mishra, ultra üst seviye telefon pazarının global finansal krizden etkilenmediğini de belirtti. Bakalım Android tarafının önderleri Apple’ın bu başarısı ile nasıl savaşacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.