iPhone 14 Pro kılıfı kanlı canlı görüntülendi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, 7 Eylül’de gerçekleştireceği aktiflikte iPhone 14 ailesini tanıtacak. Ünlü analist Ice universe, iPhone 14 Pro kılıfının fotoğrafını ...

Apple, 7 Eylül’de gerçekleştireceği aktiflikte iPhone 14 ailesini tanıtacak. Ünlü analist Ice universe, iPhone 14 Pro kılıfının fotoğrafını paylaştı.

Eylül ayında gerçekleştirilecek aktiflikte tanıtılması beklenen iPhone 14 ailesinin birtakım teknik özellikleri sızdırılmıştı. Sızdırılan bilgilere nazaran Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus/Max modelinde A15 Bionic işlemci kullanacak. Amiral gemisi modellerde ise A16 Bionic işlemciye yer verilecek.

iPhone 14 Pro kılıfı iPhone 13 Pro ile uyumlu olacak mı?

Sızdırılan bilgilere nazaran iPhone 14 ailesi, titanyum çerçeve ile tanıtılacak. iPhone X serisinden bu yana çentikli ekran dizaynını tercih eden Apple, iPhone 14 ailesiyle birlikte delikli ekrana geçiş yapacak. Delikli ekran dizaynının kullanıcıları rahatsız etmemesi için birtakım yazılım özellikleri ekleneceği belirtiliyor.

Paylaşılan fotoğraflarda iPhone 14 Pro modelinde kamera lenslerinin iPhone 13 Pro’ya nazaran büyük olduğu açıkça görülebiliyor. Kılıf fotoğrafı, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde kamera güzelleştirmesi ile ilgili ortaya atılan tezleri doğruluyor.

iPhone 14 Pro modelinde yer alan Apple logosu, kamera lensleri büyüdüğü için iPhone 13 Pro modeline kıyasla aşağıda konumlandırılacak. Apple, aygıtın yan tarafında da küçük değişikliklere gitmiş. Sessiz alma butonu ile ses azaltma/artırma butonları, iPhone 14 Pro modelinde biraz daha üstte pozisyonlandırılmış.

Şirketin art kameradaki iyileştirmeleri de yalnızca iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için yapacağı belirtiliyor. Yayınlanan rapora nazaran Apple, 8K görüntü kaydı imkanı sunan 48 Megapiksel geniş açılı kameranın iPhone 14 Pro’da kullanılacağını gözler önüne serdi.

Şirketin iPhone 14 serisi ile birlikte Apple Watch 8 ailesini de tanıtacağı iddia ediliyor. Apple’ın uydu irtibatı için geliştirdiği teknolojiyi yeni akıllı saatinde de kullanacağı belirtiliyor.

Siz sızdırılan iPhone 14 özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.