iPhone 14 Pro’nun her zaman açık ekranı pil tüketimini nasıl etkileyecek?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in fizikî olarak daha büyük pillere sahip olması bekleniyor. Bu, her vakit açık ekranın güç tüketimini ...

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in fizikî olarak daha büyük pillere sahip olması bekleniyor. Bu, her vakit açık ekranın güç tüketimini çok fazla etkilemeyeceği manasına geliyor.

iPhone 14 Pro Max nasıl olacak? Özellikler & fiyat & çıkış tarihi

6 gün evvel eklendi

Always on Display, pil tüketimini nasıl etkileyecek?

iPhone 14 Pro modelleri, Apple Watch Series 5 ve daha yeni modellerde olduğu üzere her vakit açık ekrana sahip olacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, tekrar tasarlanan iOS 16 kilit ekranından temel bilgilere ve görsel öğelere her vakit erişme imkanı verecek. Always on Display (AOD) özelliği, daha düşük yenileme suratına sahip yeni OLED ekran teknolojisi sayesinde 2022 iPhone Pro modellerinde olacak. iPhone 13 Pro serisinin ekranı 120Hz’e kadar değişken yenileme suratını destekliyor ve ekran yenileme suratı 10Hz’e kadar düşebiliyor. iPhone 14 Pro serisinde bu paha, 1 Hz’e kadar düşecek. Bu sayede telefon, her vakit açık ekran modunda pil ömründen tasarruf edecek.

Daha düşük yenileme suratının sağladığı güç tasarrufuna ek olarak, daha büyük kapasiteli pil sayesinde always on display modu pil tüketimi telaşı duymadan rahat bir biçimde kullanılabilecek üzere görünüyor. Alışılmış ki A16 Bionic çipin de güç verimliliğine tesiri olacak.

iPhone 14 Pro’ya özel olacak

Her vakit açık ekran özelliğinin iPhone 14 Pro’ya özel olarak kalması bekleniyor; kimi kullanıcıların umduğu üzere yazılım güncellemesiyle iPhone 13 Pro modellerine gelmesi beklenmiyor.

iPhone 14 Pro ne vakit tanıtılacak?

Apple, 7 Eylül’de düzenleyeceği aktiflikte iPhone 14 serisini tanıtacak. 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Plus, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max, 2022 iPhone’ları ortasında olacak. iPhone 13 küçük de iPhone küçük serisinin son modeli olacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.