iPhone 14 serisi ön satışa açıldı! İşte fiyatı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Merakla beklenen Apple etkinliği için artık geri sayım başladı. Uzunca bir müddettir sızıntılarla gündemde olan iPhone 14 serisi 7 Eylül’de ...

Merakla beklenen Apple etkinliği için artık geri sayım başladı. Uzunca bir müddettir sızıntılarla gündemde olan iPhone 14 serisi 7 Eylül’de resmen vitrine çıkacak. Aktifliğin yaklaşmasıyla birlikte modeller hakkında ortaya çıkan sızıntıların sayısında da önemli bir artış kelam konusu. Hatta son paylaşılan görsellere nazaran iPhone 14 serisi şimdi tanıtılmadan Çin’deki kimi teknoloji mağazalarında ön satışa bile açıldı. İşte ayrıntılar!

iPhone 14 serisi ön satışa açıldı! Pekala fiyatı ne kadar?

Çin, sırf akıllı telefon değil tüm bölümlerde değerli bir bilgi kaynağı pozisyonunda. Çünkü bugüne dek kıymetli sızıntıların bu ülkeden geldiğine daima birlikte şahit olduk. Son olarak teknoloji muharriri Angangah, iPhone 14 serisinin şimdi tanıtılmadan kimi mağazalarda ön satışa açıldığını paylaştığı bir görselle duyurdu.


iPhone 14 fiyatı

Görsele baktığımızda serideki modellerin isimlerinin geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir raporla hakikat orantılı olarak iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max biçiminde olduğunu görüyoruz. Bilindiği üzere kısa bir müddet öncesine kadar Apple’ın 14 Plus yerine 14 Max tanıtmasını bekliyorduk, lakin bu üstte belirttiğimiz üzere son ortaya çıkan raporlarla değişti.

Tabii bununla birlikte iki yıldır karşımıza çıkan mini modeli için de yolun sonu göründü. Çünkü Apple, akıllı telefonun satış sayılarının kendisini tatmin etmemesi üzerine strateji değişikliğine giderek seride oyuncu değişikliği yapma kararı aldı.

Görselde en çok dikkat çeken detay doğal olarak fiyat etiketleri oldu. Çünkü iPhone 14 971, 14 Plus 1072, 14 Pro 1435 ve 14 Pro Max 1580 dolardan başlayan fiyatlarla ön satışa açıldı. Geçen hafta sızdırılan fiyatlarla karşılaştırdığımızda ise ortada kıymetli bir fark olduğunu söylemek mümkün.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.