Samsung’dan 2 modele daha Android 12L sürprizi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, geçtiğimiz yıl katlanabilir telefonlar ve tabletler için Android 12L sürümünü duyurdu. Samsung, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 ...

Google, geçtiğimiz yıl katlanabilir telefonlar ve tabletler için Android 12L sürümünü duyurdu. Samsung, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 modellerine Android 12L güncellemesi yayınlayacağını açıkladı.

Geçen yılki katlanabilir aygıtların ötesinde, bu güncellemenin birebir vakitte Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip/5G ve Galaxy Fold‘un birinci versiyonuna da geleceği iddia ediliyor.

Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3, Android 12L güncellemesi alacak

Kullanım tecrübesini önemli oranda uygunlaştıran Samsung, büyük ekranlı katlanabilir aygıtlarına yenilenmiş bir vazife çubuğu tecrübesi getirdi. Ayrıyeten, çoklu misyon modlarına süratli bir halde başlamak için bir çift yeni hareket ve kapak ekranını kullanarak özçekim yapma özelliği de eklendi.

Galaxy Z Flip 3’e gelince, One UI 4.1.1, kapak ekranına daha düzgün kamera denetimleri için yeni özellik eklendi. Bununla birlikte şirket, kapak ekranında süratli ayar ve makul bireyler için direkt arama üzere özellikleri de kullanıcıların beğenisine sundu.

Galaxy Watch 4 serisi, Samsung’un One UI Watch 4.5 güncellemesiyle birlikte Wear OS 3.5 güncellemesi alacak. Son birkaç aydır Galaxy Watch 4 serisindeki bu güncelleme için beta testi devam ediyor ve Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro’nun kutudan Wear OS 3.5 ile çıkacağı belirtiliyor.

Odak noktası erişilebilirlik olan yeni güncelleme, Samsung’un yerleşik klavye uygulamasında eksiksiz bir QWERTY klavye dayanağı sunuyor. Samsung ayrıyeten, kısa bir mühlet evvel kullanıma sunulan yeni saatlerdeki ekran temalarına da dikkat çekiyor.

Hala Tizen’i temel alan Samsung, iki yeni saat yüzü ve geliştirilmiş horlama algılama özelliğiyle bu yeni özelliklerden kimilerini eski Galaxy Watch 3 ve Watch Active 2’ye de getirdi. Samsung, tüm bu güncellemelerin bu hafta yayınlanmaya başladığını ve önümüzdeki haftalarda kademeli olarak sunulacağını açıkladı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.