Web3 odaklı siber saldırılar 2022’de 2,3 milyar dolara mal oldu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Web3 ekosistemine kripto para platformları, NFT‘ler ve DAO‘lar olmak üzere birçok bölüm dahil oldu. Web3'ün ve kripto paraların her geçen ...

Web3 ekosistemine kripto para platformları, NFT‘ler ve DAO‘lar olmak üzere birçok bölüm dahil oldu. Web3’ün ve kripto paraların her geçen gün popülerlik kazanmasıyla bir arada Web3 odaklı hack ve dolandırıcılık olayları da artış gösterdi. Blockchain güvenlik şirketi CentiK, 2022’den günümüze kadar 377 hücumun tespit edildiğini ve bu saldırıların toplam 2.338.910.183 dolarlık ziyana neden olduğunu belirtti.

Web3 kesimi, dünyaya kattığı yeni fırsatlar ve karlar ile birlikte makûs olaylara da mesken sahipliği yaptı. CertiK tarafından paylaşılan son rapora nazaran bu makûs olayların 2022’den bu yana ziyanı yaklaşık olarak 2,3 milyar dolar.

LG, NFT Platformu LG Arka Lab’ı tanıttı

30 dk. evvel eklendi

Söz konusu raporda yer alan ayrıntılara bakıldığında yalnızca Ağustos ayında 31 büyük hücumun tespit edildiğini lakin flasloan, Discord ve NFT dolandırıcılıklarının bir evvelki aya nazaran azaldığını gösteriyor. 

CertiK raporda şu ayrıntıya yer verdi:

“Aylık istatistiklerimize dahil etmediğimiz ve fonlarını şişiren birçok token örneği gördük. Bunun nedeni, bu örnekleri günde birden çok defa gerçekleşen muhtemel kara para aklama faaliyetleriyle ilişkilendirmemiz. Örneklerin birçok BNB Smart Chain üzerinde bulundu ve şu anda bu artışın Tornado Cash’in OFAC tarafından onaylanmasıyla ilgili olup olmadığı belirsiz”

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.