Xiaomi 13 Ultra hakkında ilk bilgiler geldi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Akıllı telefon pazarının başarılı oyuncularından Xiaomi, geçtiğimiz aylarda tanıtılan 12S serisi ile uzunca bir müddet gündemde kaldı ...

Akıllı telefon pazarının başarılı oyuncularından Xiaomi, geçtiğimiz aylarda tanıtılan 12S serisi ile uzunca bir müddet gündemde kaldı. Şirket, serinin en güçlü modeli 12S Ultra‘nın yalnızca Çin‘e özel olacağını duyurması ile eleştirildi. Fakat şirketin CEO’su Lei Jun, bir mühlet sonra yaptığı yeni bir açıklamada tenkitlerin yerinde olduğunu ve bir sonraki modelin global pazarlarda da satışa çıkacağını birinci ağızdan duyurdu. Kısa mühlet evvel Xiaomi 13 Ultra ile ilgili birinci bilgiler de geldi.

Xiaomi 13 Ultra kullanıcılara neler sunacak?

Lei Jun‘un Xiaomi 13 Ultra‘nın globalde satışa çıkacağını açıklamasının akabinde kesimde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, akıllı telefon hakkında edinmiş olduğu birinci bilgileri paylaştı. Buna nazaran şirketin bir sonraki amiral gemisi Leica imzalı 1 inçlik ana kamerayla kullanıcıların karşısına çıkacak.


Xiaomi 13 Ultra temsili görsel

Ana kamera 50 Megapiksel, telefoto ve ultra geniş açılı sensörler 48 Megapiksel çözünürlüğünde olacak. Natürel daha çok kamera performansına odaklanan akıllı telefonun nasıl bir performans sergilediğini de çıkış yaptıktan sonra daima birlikte göreceğiz.

İşlemci tarafında önümüzdeki devirlerde tanıtılması beklenen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 bizleri karşılayacak. Bunun dışında Xiaomi 13 Ultra modelinin şarj konusunda da kullanıcıları şad edeceği gelen bilgiler ortasında. Çünkü Digital Chat Station’a nazaran akıllı telefon, 200W süratli şarjı destekleyecek. Burada pilin yaklaşık sekiz dakikada tam şarj olabileceğine vurgu yapılıyor.

Xiaomi 13 Ultra‘nın tanıtım tarihiyle ilgili de kimi söylentiler kelam konusu. Raporlar, akıllı telefonun serinin başka modelleriyle birlikte kasım ayında vitrine çıkacağını söylüyor. Doğal bu noktada Xiaomi’den gelecek resmi açıklamayı beklemek daha yanlışsız olacaktır.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.