Yapay zeka, Gates, Musk, Zuckerberg ve Bezos’u birleştirdi: Karşınızda Jeflon Zuckergates

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
TechBroDrip isimli Twitter kullanıcısı, Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos'un fizikî özelliklerini bir ortaya getirerek ...

TechBroDrip isimli Twitter kullanıcısı, Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Jeff Bezos‘un fizikî özelliklerini bir ortaya getirerek Stable Diffusion sinir ağı tarafından oluşturulmuş bir insan büstünün görüntüsünü paylaştı.

Stable Diffusion epey ilgi çekiyor

Ortaya çıkan fotoğrafa bakılırsa, hudut ağının yalnızca yüzün bazı kısımlarına değil, saçlara ve kulaklara bile dikkat ettiği göze çarpıyor. Bu enteresan görselin, girilen metinlere dayalı imajlar oluşturmayı sağlayan Stable Diffusion isimli yapay zeka kullanılarak oluşturulduğunu belirtelim.

Stable Diffusion, açık erişimle ortaya çıkan en büyük birkaç sinir ağından biri haline geldi (sansasyonel DALL-E 2’nin aksine). Bu sayede dünyanın dört bir yanındaki meraklı kullanıcılar onu yeni fikirlerle test ediyorlar ve bu da onlardan biri. Dört milyarderin karışımından oluşan görseli ortaya çıkaran kullanıcı ise yapıtını Jeflon Zuckergates ismiyle imzaladı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.