51. Bölge’deki gizemli uçak uzaydan görüntülendi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan ABD Hava Kuvvetleri’ne ilişkin olan 51. Bölge, uzun yıllardır komplo teorilerinin odağında yer alıyor ...

ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan ABD Hava Kuvvetleri’ne ilişkin olan 51. Bölge, uzun yıllardır komplo teorilerinin odağında yer alıyor. Uzaydan çekilmiş yeni imgeler ise 51. Bölge’deki gizemli bir uçağı ortaya koydu. Araştırmacılar, ABD’nin bâtın araştırma kısmında birinci kez bu tasarımı gördüklerini söyledi.

51. Bölge’deki uçak değişik dizaynıyla meraklandırdı

51. Bölge’nin uydudan çekilmiş imajları toplumsal medyanın gündemine oturdu. Uçak ve havacılık ile ilgili paylaşımlarıyla bilinen Ruben Hofs, Twitter’dan değişik fotoğraflar paylaştı. Hofs’un açıklamasına nazaran, 51. Bölge’deki uçak pistlerinde “daha evvel görülmemiş” bir tasarım yer alıyor.

Fotoğraflar uzaydan çekildiği için pistteki cismin gerçekliği şimdi kanıtlanmış değil. Kimi şahıslar kötü niyetli bir araştırma projesi olduğunu düşünürken kimileri ise yalnızca gölge olduğunu söyledi. Hofs tweet’te, “Bu bir kara proje olabilir mi yoksa yalnızca serap tesiri mi yoksa bir gölge mi?” dedi.

İlk bakışta bulut gölgesi üzere dursa da, fotoğraftaki bulutların gölge açısıyla uyuşmuyor. Ayrıyeten “gizemli uçağın” rastgele bir bulutla birebir hizada olmaması da baş karışıklığı yaratıyor. Bu yüzden Hofs, bunun gölge yahut serap olmadığını düşünüyor.

İlk olarak 1 Ağustos tarihinde internete yüklenen fotoğraflar, 51. Bölge’nin güney ucunda çekildi. Ayrıyeten manzaradaki pistin “2014 hangar” yakınlarında olduğu tespit edildi. ABD Hava Kuvvetleri’nin bu bölgede test uçuşları gerçekleştirdiğini hatırlatalım.

Peki sizce bu bir uçak mı yoksa kolay bir bulut gölgesi mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.