Meta’nın Creators of Tomorrow programı Türkiye’de!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Meta, platformlarındaki içerik hareketlerine ilham veren içerik üreticilerin ön plana çıkartıldığı ve Türkiye’nin de dahil olduğu küresel ...

Meta, platformlarındaki içerik hareketlerine ilham veren içerik üreticilerin ön plana çıkartıldığı ve Türkiye’nin de dahil olduğu küresel bir program olan Creators of Tomorrow’un lansmanını gerçekleştirdi.

Program kapsamında seçilmiş olan içerik üreticileriyle önümüzdeki sene boyunca yakın bir halde çalışacağını duyuran Meta, bu içerik üreticilerinin maksat kitlelerini büyütmelerine, markalarını oluşturmalarına ve Meta teknolojilerini kullanarak yeni fikirlere ilham vermelerine yardımcı olacak.

Creators of Tomorrow’un lansmanı gerçekleştirildi 

Creators of Tomorrow programı, Meta eserlerini kullanarak tutkularını başarılı bir formda mesleğe dönüştüren ve kitlelerine ilham veren lokal yetenekleri ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Meta, bunu yaparken birebir vakitte içerik üreticilerine Metaverse’e giden yolda yeni teknolojileri benimsemeleri konusunda da dayanak olmak istiyor.

Meta, hayata geçen program çerçevesinde önümüzdeki aylarda seçilmiş olan içerik üreticilerinin yeteneklerini ön plana çıkaracak ve mesleklerini geliştirmelerini sağlayacak yeni programlar ve tecrübeler sunacak.

Meta, Creators of Tomorrow programı için seçtiği içerik üreticilerini belirlerken çevrimiçi toplulukları ortasında kullandıkları görüntü ve Reels formatları, AR filtreleri, teknoloji ve etkileşimli cümbüş konusundaki ilham verici çalışmalarını göz önünde bulundurduğunu açıkladı.

Metaverse evrimine giden yolda vazgeçilmez nitelikler olduğuna inanan Meta, bu doğrultuda Türkiye’den günümüzün öne çıkan içerik üreticileri olan Ecem Dilan Köse, Ahmet Rüstem Ekici, Emre Yusufi, Hakkı Alkan, Bünyamin Aydın, Berk Keklik, Meltem Şahin ve Hikaye Yalçın ile birlikte çalışacak. 

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.