Playstation’ın baş mimarı Masayasu Ito Sony’den ayrılıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Konsol dünyasının öncülerinden Sony, başarılı bir ismin istifa kararı ile tekrar gündeme geldi. Sony Interactive Entertainment'ın lider ...

Konsol dünyasının öncülerinden Sony, başarılı bir ismin istifa kararı ile tekrar gündeme geldi. Sony Interactive Entertainment’ın lider yardımcısı Masayasu Ito, şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 1 Ekim’de Sony’den ayrılacağını duyurdu .

Zirvede yeni değişiklik

1986 yılında Sony bünyesine katılan ve 2000 yılında konsol kısmına geçiş yapan Masayasu Ito, o vakitten beri PS2 etraf birimleriPS PortablePlaystation 4 Pro ve Playstation 5 dahil olmak üzere birçok aygıtın geliştirilmesinde katkıda bulundu. Bunlar ortasından kuşkusuz en dikkat çeken çalışmaların ise PS5 ve PSVR’ın donanım planlamasında yapıldığını söyleyebiliriz. 

Günümüzde ise Sony’nin lider yardımcılığı koltuğuna yükselen başarılı isim, yerini Sony Interactive Entertainment’ın Finans, Kurumsal Gelişim ve Strateji Kıdemli Lider Yardımcısı Lin Tao‘ya bırakacak. 

PlayStation Türkiye’den PS5’in fiyatıyla ilgili açıklama geldi

1 hf. evvel eklendi

Sony tarafından yapılan açıklamada başarılı ismin neden istifa ettiği konusunda rastgele bir bilgi paylaşılmadı. Lakin Bloomberg, 60 yaşındaki yöneticinin artık emekliye ayrılacağını duyurdu. 

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.