TikTok, güvenlik ihlali iddialarını yalanladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından olan TikTok, geçtiğimiz günlerde güçlü bir sav ile tartışma konusu olmuştu. Birçok ...

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından olan TikTok, geçtiğimiz günlerde güçlü bir sav ile tartışma konusu olmuştu. Birçok hacker formunda toplumsal medya platformumun hacklendiği, sunucu kaynak kodunun yayınlandığı ve kullanıcı bilgilerinin sızdırıldığı tez edilmişti. Lakin TikTok, mevzu hakkında açıklama yaptı ve savları yalanladı.

Instagram’a 405 milyon euro para cezası verildi

2 sa. evvel eklendi

Sızdırılan kaynak kodunun TikTok ile kontağı yok

İddiaların artmasının akabinde TikTok, siber güvenlik kadronun araştırma yaptığını ve sızdırılmış kaynak kodunun TikTok sunucuları ile alakası olmadığını belirtildi. Ayrıyeten bir hacker kümesi, TikTok kullanıcılarının bilgilerine ulaştığını argüman etmişti lakin web güvenlik danışmanı Troy Hunt, sızdırıldığı sav edilen verilen zaten halka açık olduğunu ve bilgilerin sızıntı kaynaklı olmadığını beliritti.

Geçtiğimiz hafta Microsoft, TikTok’un Android uygulamasında önemli bir güvenlik açığı olduğunu belirtmişti. Lakin bu güvenlik açığı Şubat 2022’de bulunmuş ve TikTok grubu tarafından süratlice giderilmiş. Görünüşe nazaran bu haberi fırsat bilen birtakım hacker kümeleri dikkatleri üzerine çekmek istemiş.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.