Windows 11’li Surface Duo’da 3D oyun sürprizi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Windows’u farklı donanımlarda çalıştırmasıyla tanınan bağımsız geliştirici Gustave Monce’nin bu seferki maksadı Surface Duo oldu. Windows ...

Windows’u farklı donanımlarda çalıştırmasıyla tanınan bağımsız geliştirici Gustave Monce’nin bu seferki maksadı Surface Duo oldu. Windows 11’i Surface Duo’da istikrarlı bir halde çalıştırmayı başaran Monce, Microsoft imzalı akıllı aygıtta 3 boyutlu oyunları da deniyor.

Windows 11 kurulan Surface Duo birçok oyuna da konut sahipliği yapıyor

Haziran ayından bu yana geliştirmelerine devam eden Monce, ekranları etkileyen aksaklıkları da sonunda düzeltmeyi başarmış görünüyor. Katlanabilir aygıtın her iki ekranı da artık Windows 11’i problemsiz bir formda çalışıyor. Monce, son geliştirmelerin akabinde artık aygıtın problemsiz çalıştığını lisana getirdi.

Windows 11 kurulan Surface Duo, inanılmaz bir biçimde 3D oyunları çalıştırma marifetine de sahip oldu. Topluluktan kullanıcılar, Skyrim ve Minecraft da dahil olmak üzere, Duo’nun bu ve gibisi oyunları oynadıkları birkaç görüntüyü da paylaştı.

Şu anda oyunlara güç verirken Duo’da doğal olarak birtakım ısınma problemleri var. Sorunun sıcaklık sensörüyle olduğu düşünülürken, gelecekte düzeltilmesi bekleniyor. Natürel ki, Surface Duo’da hiçbir vakit Windows 11, Steam yahut güçlü PC oyunlarını çalıştırmayı amaçlanmadığı için bu bahiste öbür meselelerle da karşılaşıbilir.

Surface Duo’da en uygun oyun tecrübesini yaşamak istiyorsanız ise Xbox Cloud Gaming’i tavsiye ediyoruz. Katlanabilir telefonda Windows 11 tecrübesi yaşamak ise büsbütün farklı bir tecrübe olduğunu iddia etmek güç değil.

“Windows 11 on Surface Duo” projesini denemek yahut katkıda bulunmak isterseniz GitHub‘dan inceleyebilirsiniz. Bu sayfada izlenecek adımlar ve kılavuz yer alıyor. Lakin bunu yaparken bu yazılımın aygıtınızda problemlere neden olabileceğini hatırlatmakta yarar var.

Gustave Monce bakalım ilerleyen devirde daha öteki hangi aygıtlara Windows kuracak. Pekala siz Windows 11 şurası Surface Duo hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.