Aloha Live, yeni tasarımını ve sesli sohbet özelliğini tanıttı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
İletişim kuramadığı için toplumsal hayattan uzaklaşan ve giderek içine kapanan ve yabancılaşan bireyin her vakit kendisini dinleyecek ...

İletişim kuramadığı için toplumsal hayattan uzaklaşan ve giderek içine kapanan ve yabancılaşan bireyin her vakit kendisini dinleyecek birileri olduğunu bilmesi ve bu uygulama ile toplumsal hayata iştirakini hedefleyen Aloha Live, yeni dizaynını ve sesli sohbet özelliğini tanıttı

Aloha Live, yeni tasarımı ve özellikleriyle karşımıza çıktı

Günlük hayatta insanların sohbet arkadaşı olmak, kaygılarını dinlemek, rutinlerinin bir kesimi olarak onların ömür kalitesini yükseltmek mottosuyla yola çıkan ve kendini toplumsal sorumlu uygulama olarak tanımlayan Aloha Live taşınabilir sohbet uygulaması dizaynını yeniledi.

İnsanın karşına çıkan zorluklar üzerine canlı ve bâtın olarak sohbet etme ve insanların kaygılarını paylaşma misyonuyla yola çıkan ve Dünyadaki bir birinci olarak 2019 yılında taşınabilir dünyaya merhaba diyen Aloha Live yeni dizaynını ve sesli sohbet özelliğini 5 Eylül 2022 de Bebek Otel’de düzenlediği aktiflikle tanıttı.

Ev sahipliğini Aloha Live uygulamasının kurucusu Orkide Ercüment’in yaptığı aktifliğe, uygulamanın ortakları, yatırımcıları ve yazılımcıları katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Orkide Ercüment, uygulama ile ilgili olarak “ 200 bin den fazla kişinin indirdiği uygulamamız 100 bine yakın etkin kullanıcısı ile büyüyor, 10 Milyon dk yazılı sohbet kaydettik bugüne kadar ve bu epeyce değerli tecrübeyi uygulamaya sesli sohbet ekleyerek bir ileri düzeye taşıdık.

Yeni amacımız 1 milyon indirme ve küresel arenada sesimizi daha çok duyurabilmek. Bu seyahatte emeği geçen arkadaşlarımız bugün burada yanımızda ve onlara teşekkür etmek istiyorum. Bir Türk markası olmanın yanında bayan teşebbüsçü hatta teknoloji teşebbüsçüsü olmak bir ayrıcalık benim için. Ayrıyeten çok kuvvetli olan, dev markaların bulunduğu toplumsal kategorisinde büyüyen bir toplumsal medya uygulaması olmamız da ayrıyeten gurur veriyor. “ sözlerini kullandı.

Türkiye’de bir birinci sesli sohbet özelliği ile birlikte uygulamadaki sohbet müddetlerinin daha da arttığı söz edilen uygulama dünya çapında çok büyük ilgi görüyor. Çok farklı ülkelerden çok farklı kültürlerden yüzbinlerce kullanıcı bulunan uygulamada öncelikle Türk lisanının konuşulduğu Türki Cumhuriyetler sonra tüm dünyadaki bilhassa Avrupa’daki Türk vatandaşları büyük ilgi gösteriyor.

Uygulamada İngilizce lisan seçeceği de bulunuyor, bu da küresel pazarda herkese hitap edebildiğini gösteriyor ve çok yakında çoklu lisan özelliği ve çeviri özelliği de eklenecek. Teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ve her daim kendini güncelleyen uygulamanın ortakları yakında yapay zeka kullanarak dijital dönüşüm sürecine devam edeceklerini belirttiler.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.